Jechał za szybko i wjechał do rowu. Został ukarany mandatem

Opublikowano:

Mamy zimę w kalendarzu, a co za tym idzie, zmienne warunki. Wiatr i padający śnieg czy deszcz powodują, że na drogach jest ślisko, a pogoda może wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Trudne warunki na drodze w połączeniu z nadmierną prędkością to przyczyna kolejnych zdarzeń drogowych.


Dziś kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że 20 - latek kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem  zjechał do przydrożnego rowy powodując wywrócenie samochodu. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Przypominamy!

Zima to pora roku  kiedy często zmieniają się warunki atmosferyczne obecnie wiatr, często pada śnieg i deszcz powodując, że nawierzchnia jest śliska przez co zmniejszona jest  przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W połączeniu z prędkością nie dostosowaną na warunków panujących na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

źródło KPP Iława