Francja, Paryż, a może Rzym?

Opublikowano:

Francja, Paryż, a może Rzym? O tym, że warto oraz jakie miejsca można zwiedzić w Europie przekonały się dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” z grupy „Owieczki” i „Delfinki”. Tydzień zajęć edukacyjnych poświęcony był podróżom po Europie.

Dzieci poznawały flagi poszczególnych państw, zabytki charakteryzujące miasta europejskie oraz gusta smakowe ich mieszkańców. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę podróżnika, któremu w drodze towarzyszy walizka „pełna przygód”.

Przebrani za turystów wyruszyli w podróż… Walizka otwierała przed dziećmi zadania do wykonania, zachęcała do myślenia i wyszukiwania informacji.

Zajęcia umożliwiły dzieciom przeniesienie się poza granice Polski, gdzie zmierzyły się inną kulturą i obyczajami. Państwa europejskie wzbudzały niesamowite zainteresowanie. Dzieci uwielbiają pizzę. Dydaktyczna pizza wykonana z tektury, a w zasadzie jej każdy kawałek przybliżał przedszkolaków do poznania państwa z jakiego pochodzi to smaczne danie.

Na zajęciach dzieci usłyszały o czynnym wulkanie we Włoszech i jednocześnie Europie. Jego niespotykana nazwa szybko została zapamiętana, a doświadczenie „wybuchowa Etna” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie zajęć dzieci z grup wykonały pracę plastyczną. Różnorodne zajęcia o krajach europejskich pokazały, że podróże te „małe i duże” nie zawsze zataczamy tylko palcem po mapie, ale jesteśmy wręcz ich uczestnikami.


Materiał: P.N. Bajkolandia w Lubawa