Świetlicowe zajęcia kulinarne w Mortęgach

Opublikowano:

Zajęcia kulinarne to świetny pomysł na to, żeby dać dzieciom możliwość spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób. Na warsztatach dzieci uczą się podstawowych czynności, jakie trzeba wykonywać podczas pracy w kuchni oraz tego jak zdrowo się odżywiać.

Poziom trudności jest dostosowany odpowiednio do wieku i zdolności wychowanków świetlicy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
W trakcie zajęć kulinarnych frekwencja zawsze dopisuje. Dzieci ochoczo i z ogromnym zapałem przystępują do powierzonych im zadań.

Z wielkim zaciekawieniem przyglądają się poszczególnym etapom przygotowania posiłku. Radośnie oczekują końca zajęć, aby móc zasiąść przy wspólnym stole i posmakować przygotowanych potraw.

Zajęcia kulinarne w placówce mają na celu nie tylko rozwijanie zdolności kulinarnych uczestników, ale także pozwalają odkryć ukryte talenty wychowanków. Uczą także stosowania zdrowych nawyków, takich jak mycie rąk przed posiłkiem, zachowanie bezpieczeństwa w kuchni oraz utrzymywanie czystości w miejscu pracy. 


OPS Lubawa