W gminie Lubawa kierujący toyotą jechał 105km/h w obszarze zabudowanym

Opublikowano:

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się nieodpowiedzialni kierujący. Tak też był w przypadku trzech kierowców. Dwóch z nich zostało ukaranych mandatami, trzeci odpowie przed sądem.

Pierwszego kierującego zatrzymali policjanci w Suszu. Funkcjonariusze podczas patrolu miasta zauważyli jak kierujący vw wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę. Policjanci wylegitymowali go sprawdzili w systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. 22 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Tymczasem w gminie Lubawa policjanci  podczas pomiaru prędkości zatrzymali kierującego toyotą. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali mandatem a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali kierującego renaultem. Mężczyzna nie dostosował się do znaku „B – 2” zakaz wjazdu jednak na widok radiowozu wycofał pojazd i zaparkował renaulta w miejscu parkingowym. Policjanci skontrolowali kierującego oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. W trakcie czynności okazało się, że  49 – latek kierował samochodem pomimo tego, że jego prawo jazdy straciło już ważność. W związku z powyższym policjanci sporządzili wniosek  do sądu. 


źródło KPP Iława