65 – latek w Lubawie kierował samochodem ciężarowym mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Opublikowano:

Apelujemy, przestrzegamy i uprzedzamy o odpowiedzialności karnej, następnie kontrolujemy, sprawdzamy i wyciągamy konsekwencje. Niestety, wciąż nie brakuje bezmyślnych i nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownice aut wsiadają pod wpływem alkoholu czy jeżdżą za szybko. Sprawcy przestępstw drogowych nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby i dbają o to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

Pierwszego z kierujących zatrzymali policjanci wczoraj (30.06.2022 r.) podczas pomiaru prędkości w Biskupiczkach. W trakcie czynności okazało się, że 62 – latek jechał oplem w terenie zabudowanym z prędkością 67 km/h. Jak ustalili funkcjonariusze to nie było jedyne przewinienie mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast w Iławie kilka minut po godzinie 11:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 35 – latka jadąca rowerem po ścieżce rowerowej niezgodnie z prawem podczas wykonywania manewru włączania się do ruchu nie zachowała szczególnej ostrożności i uderzyła w kię. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

Tymczasem po godzinie 18:00 policjanci otrzymali zgłoszenie  o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym samochodu ciężarowego, który miał przyjechać na rozładunek  do jednej z firm na terenie Lubawy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że 65 – latek kierował samochodem ciężarowym mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Iławie. 22 – latek jeździł niesprawnym motocyklem ulicami miasta. Jak ustalili funkcjonariusze w jednośladzie uszkodzone było lusterko i bardzo głośno pracował tłumik. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 22 – latkowi dowód rejestracyjny i ukarali go mandatem karnym za stan techniczny pojazdu.

 źródło KPP Iława