2. lipca. Sanktuarium w Lipach koło Lubawy

Opublikowano:

2 lipca w Sanktuarium w Lipach o godz. 10.30 ks. biskup Józef Szamocki przewodniczył Sumie Odpustowej w asyście kapłanów. Wygłosił homilię (zachęcam do wysłuchania w całości), której głównym tematem była wiara i rodzina. 

- Nie możemy się wstydzić swojej Wiary. Rodzina jest wezwana do życia we wspólnej modlitwie,  do wspólnych sakramentów, do życia w Wierze. Rodzina chrześcijańska, to pierwsza wspólnota. To w rodzinie kształtują się charaktery i sposób życia Waszych dzieci - powiedział ks. biskup. 

Drugiego dnia odpustu o godz. 15.00 odprawiona została także msza św. dla kierowców i święcenie pojazdów. Na zakończenie, po odprawieniu Nieszporów o NMP, procesją pielgrzymi wrócili do Lubawy z figurką Matki Boskiej Lipskiej do kościoła farnego, w którym odprawiona została msza święta. Podczas  mszy świętej pierwszego i drugiego dnia odpustu śpiewał Chór  Appasjonata.  

Pogoda pierwszego dnia bardzo się zmieniła, burze, wiatry utrudniały pielgrzymom dojazd do sanktuarium na miejsca parkingowe. Gdyby nie bezinteresowna praca strażaków i policji trudno by było sprawnie rozładować tą ciężką sytuację. W gronie strażaków ochotników z Targowiska  obecny był Kacper Kisiel, który po ciężkiej chorobie i rehabilitacji powoli wraca do zdrowia, dlatego z przyjaciółmi i rodziną mógł brać udział w odpuście.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia odpustu, a zwłaszcza tym wymienionym służbom. Wielu ze strażaków brało urlopy na czas odpustu, aby w ten sposób jak czynią od wielu lat pomagać w organizacji uroczystości.  (mz)