Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP

Opublikowano:

15 maja 2026 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie odbyły się uroczyste powiatowe obchody Dnia Strażaka. Gminę Lubawa podczas wydarzenia reprezentowali Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski oraz Komendant Gminny OSP druh Krzysztof Rutkowski.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, instytucji współpracujących z PSP, a także emeryci i weterani pożarnictwa. Powiatowe obchody Dnia Strażaka były okazją do wręczenia awansów, odznaczeń, nagród oraz podziękowań dla funkcjonariuszy i osób zaangażowanych w działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa mieszkańców.

Szczególnym momentem uroczystości było uhonorowanie druhów i strażaków prestiżowymi odznaczeniami.

Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Znakiem Związku OSP RP odznaczony został druh Tomasz Ewertowski. Jest to najwyższe odznaczenie strażackie przyznawane za szczególne zasługi dla rozwoju ochrony przeciwpożarowej, wieloletnią działalność społeczną oraz zaangażowanie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Świętego Floriana odznaczony został aspirant Paweł Szauer. To wyjątkowe wyróżnienie stanowi wyraz uznania za wzorową służbę, poświęcenie oraz działalność na rzecz bezpieczeństwa obywateli i ochrony życia oraz mienia.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został starszy ogniomistrz Krzysztof Rolka. Medal ten jest wyrazem uznania za szczególne zaangażowanie i działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Komendant Powiatowy PSP z dniem 1 czerwca br. awansował również aspiranta Pawła Szauera na wyższe stanowisko służbowe – starszego inspektora w sekcji kontrolno-rozpoznawczej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym, dziękując jednocześnie za codzienną służbę, gotowość do niesienia pomocy oraz zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

Życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji z pełnionej misji oraz wszelkiej pomyślności!

UG Lubawa