Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w Lubawie. Mundurowi ustalili, że poszukiwany 29 – latek jest właśnie w domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do zakładu karnego. Mieszkaniec Lubawy odbędzie tam karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i 6 miesięcy za popełnione wykroczenia i przestępstwa.
W poniedziałek 7 czerwca 2021 r. o godzinie 14:15 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbyło się pierwsze w tym roku, a także pierwsze od grudnia 2019 roku Posiedzenie Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubawie.
8 czerwca na ul. Olszyńskiej w Lubawie (droga krajowa DK-15) po godz. 22.00 doszło do zderzenia trzech pojazdów. Z wstępnych informacji wynika, że kierujący, młody mężczyzna, jadący samochodem Audi uderzył w tył ciągnika rolniczego z opryskiwaczem, który się odpiął i uderzył w jadący na drugim pasie w kierunku Ostródy Mitsubishi Outlander
Jak co wtorek – drugi raz dopiero, ale to docelowo przecież stały cykl – informujemy Was o tym, jak grała nasza młodzież w minionym tygodniu. I znowu mamy się czym pochwalić! Chłopcy pozostawiają w pokonanym polu Stomil Olsztyn w dwóch rocznikach i grają o naprawdę wielki wynik tej wiosny!
W dniach 03-06.06.2021 r. odbyła się XXIV kolejka rozgrywek klasy „A”. W weekend 05-06.06.2021 r. odbyła się XX kolejka rozgrywek klasy „B”. W derbach LZS Jordan Kazanice uległ KS Constractowi Lubawa 1:6
Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Iławski otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 105 385, 98 zł na realizację III etapu inwestycji w Zespole Szkół w Lubawie. Zostanie ono przeznaczone m.in. na ocieplenie budynku, wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne; przebudowany zostanie także system grzewczy, wentylacyjny i klimatyzacyjny
8 czerwca br. ok. godz. 10.30 strażacy wyjeżdżali alarmowo do pomocy policji i ZRM na osiedle królewskie. W jednym z mieszkań na parterze, osoba zgłaszająca - kobieta zauważyła przez okno mężczyznę leżącego w mieszkaniu, w którym znajdowało się małe dziecko. Nie miała z nim żadnego kontaktu
8 czerwca w kraju 400 zachorowań. Przypadki śmiertelne - 95, z powodu COVID-19 zmarło 26 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 69 osób. Województwo warmińsko-mazurskie: Liczba nowych zakażeń - 13, liczba przypadków śmiertelnych 5. Powiat iławski: 2 osoby zakażone
Jak się okazało mieszkanka Lubawy chciała kupić piaskową pompkę basenową. Pokrzywdzona nie otrzymała zakupionego towaru ani nie odzyskała wpłaconych pieniędzy dlatego postanowiła złożyć zawiadomienie o przestępstwie. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili sprawcę oszustwa, którym okazał się 25 – latek. Mężczyzna usłyszał już zarzuty a postępowanie zostało zakończone aktem oskarżenia.
07.06.2021 r. dzieci z grupy „Kotki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie stały się małymi badaczami ze względu na obchodzony Dzień Chemika. Głównym celem przeprowadzonych w tym dniu zajęć było rozbudzenie u dzieci ciekawości otaczającym światem oraz nauczanie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń i eksperymentów.
oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację dotyczącą nieprawidłowego parkowania pojazdów na drodze gruntowej dojazdowej do plaży nad Jeziorem Hartowieckim w miejscowości Ostaszewo. Policjanci, którzy pojechali w miejsce interwencji zastali tam 42 samochody, których kierujący nie zastosowali się do znaku pionowego B-36 „zakaz zatrzymywania się” na drodze gruntowej.Apelujemy do mieszkańców Lubawy i okolic,którzy bardzo często korzystają z Jeziora Hartowieckiego,
Po niemalże półrocznej przerwie od zajęć stacjonarnych Placówka Wsparcia Dziennego w Rożentalu wznowiła działalność. Przez ten czas prowadzone były zajęcia w formie zdalnej. Jednak nic nie zastąpi kontaktu i tworzenia relacji na żywo a więc każda chwila razem sprawia wiele radości.
7 czerwca w kraju 194 zachorowań. Przypadki śmiertelne - 8, z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. Województwo warmińsko-mazurskie: Liczba nowych zakażeń - 3. Powiat iławski: 1 osoba zakażona
Tymczasem przed 20:00 na jednej z lubawskich ulic 30 – latek kierujący vw nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do tylnego zderzenia z vw. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 30 – latkowi.
Trener reprezentacji Polski w Futsalu U-19 Łukasz Żebrowski, powołał Kacpra Sendlewskiego, młodego zawodnika z Lubawy do reprezentacji Polski U-19 na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19 w futsalu, które odbędzie się w dniach od 10.06.2021 do 23.06.2021 roku w Pruszkowie oraz turniej towarzyski w dniach od 13.06.2021 do 22.06.2021
6 czerwca w kraju 312 zachorowań. Przypadki śmiertelne - 13, z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 9 osób. Województwo warmińsko-mazurskie: Liczba nowych zakażeń - 11, Powiat iławski: 1 osoba zakażona
Dziś i jutro 5 i 6 czerwca odbywa się 2 Sprint o Mistrzostwo Ziemi Lubawskiej, 5 Sprint o Puchar Burmistrza Lubawy. W dniu dzisiejszym 5 czerwca rozegrana została pierwsza próba sprawnościowa PS1 ul. Rzepnikowskiego, osiedle królewskie i ul. Warszawska - Meta. W tym roku organizator - Lubawski Klub Rajdowy zmodyfikował trasę PS1 próby i po starcie ponad 20 załóg zakończyły się po 21.00.
Trwa dzień dziecka w Omulu. Ochotnicza Straż Pożarna i RADA SOŁECKA po okresie wyciszenia społecznego nie zapomniała o najmłodszych. Dzieci na otrzymane zaproszenie odpowiedziały z wielkim entuzjazmem i korzystając z doskonałej pogody od godziny 15.00 bawią się w otwartej przestrzeni przy Świetlicy Wiejskiej.
Piłkarze IV ligi rozgrywają 32 kolejkę. Piłkarze Motoru Lubawa wyjechali do Pasymia na spotkanie z drużyną Błękitni Pasym, która zajmuje w tabeli 11 miejsce z dorobkiem 43 pkt. Motor zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 63 pkt.
W środę (2 czerwca) na Stadionie Leśnym wa Szczytnie odbył się Ogólnopolski Mityng w Pchnięciu Kulą. To tradycyjna impreza w miejscowości rodzinnej Konrada Bukowieckiego reprezentującego obecnie AZS UWM Olsztyn. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników pod opieką trenera Leszka Kołodziejskiego.