GALA SPORTU WARMII I MAZUR – Nagrody dla 6 przedstawicieli KSC Lubawa!

Opublikowano:

W Olsztynie w kampusie UWM odbyła się wielka Gala Sportu Warmii i Mazur, na której wyróżniono sportowców z regionu za osiągnięcia oraz zasługi dla rozwoju sportu. Samorząd Województwa przyznał również stypendia i nagrody pieniężne. Wśród wyróżnionych znalazło się aż 6 przedstawicieli Constractu Lubawa!

Na gali nagrodzono trenera Dawida Grubalskiego, wieloletniego działacza Constractu Dawida Mederskiego, a także zawodników Tomasz Kriezela, Sebastiana Grubalskiego, Pawła Kaniewskiego i Tomasza Luteckiego (za osiągnięcia sportowe w barwach Constractu Lubawa).

Nagrody przyznawane były z uwzględnieniem wyników w roku 2020 i pierwszej połowy 2021 roku. Tutaj zawodnicy i działacze KS Constract mieli się czym pochwalić – dwa tytuły Wicemistrzów Polski, Puchar Polski, a w skali międzynarodowej awans reprezentacji na Euro 2022 z udziałem przedstawicieli klubu z Lubawy. Dlatego komisja opiniująca wraz z Samorządem Województwa podjęła decyzję o wyróżnieniu i nagrodzeniu aż 6 przedstawicieli Constractu.

Nagrodę otrzymał trener Dawid Grubalski za poprowadzenie zespołu do wspomnianych sukcesów. Oto jak komentuje wydarzenie:

Zaproszenie na Galę Sportu na szczeblu wojewódzkim to wyróżnienie dla całej naszej dyscypliny. Jest to sygnał, że jeśli pracujesz cierpliwie i sumiennie, twoja praca zostanie dostrzeżona. Będąc na gali szybko dało się zrozumieć, że nagrody wręczane są w sposób przemyślany, sprawiedliwy i uzależniony od poziomu na jakim zawodnicy, zespoły i trenerzy zdobywają swoje medale. Tak więc pozytywnym zaskoczeniem jest przejrzystość zasad, uhonorowania osiągnięć każdego laureata, z czym wcześniej się nie spotkałem.


Kolejną przyznano Dawidowi Mederskiemu za wkład w rozwój i promocję sportu – jako trenerowi dziecięcemu, kierownikowi pierwszej drużyny, działaczowi aktywnemu na wielu polach (nie tylko stricte sportowych)
.

Jestem mile zaskoczony i szczęśliwy, że moja dotychczasowa praca została zauważona i doceniona. Będzie to dla mnie ogromna dawka motywacji do dalszej pracy. Cieszę się, że nasz Klub rośnie w siłę i stawiamy sobie kolejne cele – powiedział Dawid, który nie mógł odebrać nagrody osobiście, ponieważ w ramach kursu UEFA A przebywa na zajęciach w Zabrzu.

Nagrodzeni zostali również zawodnicy reprezentacji Polski – Sebastian Grubalski, Tomasz Kriezel, a także Tomasz Lutecki (za osiągnięcia w barwach lubawskiego zespołu).

To miłe dostać zaproszenie na taką galę – powiedział po otrzymaniu nagrody Sebastian Grubalski – Widać, że wreszcie ktoś docenia poświęcenie i wiele wyrzeczeń! Mimo, że jest to nagroda indywidualna, za którą bardzo dziękuję, bardziej traktuję ją jako nagrodę dla futsalu. Fajnie, że nasze województwo dostrzegło tę dyscyplinę i chce ją promować i rozwijać.

Jestem mile zaskoczony zaproszeniem na Galę Sportu – przyznaje Tomasz Kriezel – To dla mnie wielkie wyróżnienie, że znalazłem się wśród wielu znakomitych sportowców z regionu. Bardzo cieszy też fakt, że znów zostaliśmy dostrzeżeni przez Pana Marszałka. Widać, że Samorząd docenia pracę, jaką wykonuje cały klub Constract.

Zawsze cieszą momenty, w których futsal jest wyróżniany – podkreślił również Tomasz Lutecki i dodał: – Czas w Lubawie to na pewno okres ciężkiej pracy, która zaowocowała sukcesem drużyny.


W gronie wyróżnionych znalazł się także Paweł Kaniewski, który co prawda pechowo (przez kontuzję) wypadł z drużyny narodowej podczas eliminacji, ale po powrocie do pełni zdrowia poprowadził Constract do obrony tytułu Wicemistrza Polski.

Zaproszenie na galę i wyróżnienie odebrałem bardzo pozytywnie. Jest to fajne uczucie, gdy wiesz, że ktoś docenia Twoja ciężka pracę i dodatkowo to nagradza na tak oficjalnej Gali Sportu. Ale mimo wszystko bardziej cieszy mnie fakt, że futsal jest coraz lepiej postrzegany w środowisku sportowym i tutaj mamy tego doskonały przykład – powiedział obecny kapitan Konstruktorów.

Nagrody to wielka radość nie tylko dla wyróżnionych, ale i dla całego klubu i z pewnością całego środowiska futsalowego w Polsce. Cieszymy się i dziękujemy za zaproszenie i tak szerokie docenienie naszej dyscypliny sportu – jak widać ten element pojawia się w ustach wszystkich nagrodzonych i o czymś to świadczy.

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

źródło: KS Constract Lubawa
foto
warmia.mazury.pl