POWSTAŃCY WARSZAWSCY – PAMIĘTAMY!

Opublikowano:

W październiku i listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie brali udział w ogólnopolskiej kampanii BOHATERON mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Podczas zajęć uczniowie zrealizowali projekt BohaterOn w Twojej Szkole 2021.  Uczniowie klas I-III po obejrzeniu przedstawienia kukiełkowego pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” rozmawiali o tym,  czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą.

Starsze dzieci natomiast poznały historię pana Stanisława i wraz z nim przeniosły się w czasie do Powstania, by zrozumieć, czym wówczas kierowała się młodzież i w jakich warunkach musiała się odnaleźć, by przetrwać. Przejmujące słuchowisko pt. „Mały roznosiciel nadziei” wywarło na nich ogromne wrażenie. Uczniowie klas 7-8 zapoznali się z odcinkiem programu „Co za historia” poświęcony Powstaniu i na jego podstawie przygotowywali infografiki prezentujące wybrane zagadnienia związane z powstańczymi wydarzeniami.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w akcji „Wyślij kartkę online”, której celem jest przekazanie podziękowań i życzeń Powstańcom oraz utrwalanie idei dialogu pokoleń, a także materialne wsparcie Powstańców. 

materiał  SP w Sampławie