Dzień Kubusia Puchatka w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie

Opublikowano:

Kubuś Puchatek… Tego misia chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Nieduży miś,
z żółtym futerkiem i bardzo łakomym brzuszkiem jest jednym z najbardziej znanych i lubianych literackich postaci dla dzieci. Dnia 17 stycznia przedszkolaki z Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie hucznie obchodziły urodziny Kubusia Puchatka.

Dzieci postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z misiem ubrane w kolory żółte i czerwone. Podczas zajęć nasi milusińscy zapoznali się z  historią misia, wysłuchali fragmentów powieści o przygodach misia i jego przyjaciół oraz rozwiązywali zagadki słowno- obrazkowe. Dzieci w tym dniu układały puzzle i wykonywały prace plastyczne związane z Kubusiem Puchatkiem. Brały udział w różnych zabawach, konkurencjach sprawnościowych oraz smakowały pyszny słodki miód. Nie zabrakło również wesołych tańców i korowodów przy bajkowej muzyce.

Dzień Kubusia Puchatka był ciekawym wydarzeniem w grupach przedszkolnych. Celem organizacji tego szczególnego dnia było budzenie zainteresowań czytelniczych literaturą dziecięcą oraz czerpania radości ze wspólnych zabaw.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia”
 Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia”