Czerwiec aktywnie – pozytywnie w Klubie „Senior +” w Mortęgach

Opublikowano:

Mimo, że aura  nie pozwala na chwilę oddechu uczestnikom Klubu Senior + w Mortęgach  nie brakuje sił do wspólnych działań i podejmowania różnego rodzaju aktywności.

Przed uroczystością Bożego Ciała podczas zajęć artystycznych seniorzy własnoręcznie przygotowali dekoracje okienne nie tylko do swoich domów, ale również udekorowali okna w naszym Klubie.  Ponadto wykazali się kreatywnością, przygotowując Drzewko Szczęścia z drucików kreatywnych, pomponów i dekoracji papierowych. Uczestnicy mieli również okazję zrobić dekoracje na lodówkę, wykorzystując swoje ulubione zdjęcie. Zostały do nich przygotowane kolorowe ramki, następnie podklejono je magnesem, aby umieścić ozdobę na lodówce, lub tablicy magnetycznej.

W słoneczne dni spacerujemy i udajemy się na nordic – walking. Podczas zajęć kulinarnych seniorzy przygotowali grochówkę, swojski chleb i przepyszny smalec na Piknik Rodzinny w Mortęgach, natomiast na rozpoczęcie wakacji zorganizowali  grilla i wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu. Uczestnicy zaprosili również do Klubu Panią Lubę z Ukrainy, która pokazała nam jak piec tradycyjny ukraiński chleb, oraz jak przygotować ciasto, które piecze się na patelni. Nie brakowało również wspólnych rozmów na temat różnic i podobieństw kulturowych między naszymi krajami. Pani Luba jak i seniorzy nawiązali nić sympatii i miejmy nadzieję, że ta znajomość będzie kontynuowana przez długi czas. 

Uczestnicy Klubu brali udział w Nocy Świętojańskiej  w Szczepankowie, na którą przygotowali wianki z żywych kwiatów oraz w obchodach jubileuszu KGW w Kazanicach, co było świetną okazją do zintegrowania się z członkami innych Klubów i Kół Gospodyń Wiejskich. Ponadto seniorzy wzięli udział w pokazach wegańskich produktów żywnościowych i kosmetyków. Zostało dla nich przygotowane mini SPA oraz warsztatów umiejętności wykonania makijażu dziennego.

OPS Lubawa