ZAPROSZENIE NA CHARYTATYWNĄ WYCIECZKĘ „ŚLADAMI TEOFILA RZEPNIKOWSKIEGO”

Opublikowano:

Przed nami kolejna rowerowa wycieczka z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych realizowana w ramach zadania publicznego „Cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią miasta Lubawa oraz Ziemi Lubawskiej” dofinansowanego przez Powiat Iławski.

Start w sobotę, 3 września o godzinie 14.00 z parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie. Na zakończenie wakacji zabierzemy uczestników na wyprawę Śladami Teofila Rzepnikowskiego. 

Trasa o długości ok. 32 km poprowadzi przez miejscowości Lubawa – Targowisko – Rakowice – Bratian – Mszanowo – Nowe Miasto Lubawskie – Tylice – Zajączkowo – Mortęgi – Lubawa, a wycieczka będzie okazją by w sobotnie popołudnie poznać historię tego znamienitego mieszkańca naszego miasta z przełomu XIX i XX stulecia, lekarza, działacza społeczno-oświatowego, niepodległościowego, gospodarczego i politycznego, organizatora spółdzielczości polskiej w Lubawie i na Pomorzu. W tym roku minęło 100 lat od śmierci Teofila Rzepnikowskiego. Odwiedzimy m. in. Jego grób znajdujący się na lubawskim cmentarzu parafialnym oraz nowomiejską siedzibę dawnego powiatu lubawskiego, którego był pierwszym polskim starostą.

W Mortęgach na wszystkich rowerzystów będzie czekał poczęstunek, a pomogą nam go przygotować m. in. Mieszkanki tej miejscowości z Panią sołtys Alicją Zabłotną na czele.

Wstęp jak zawsze bezpłatny, jednak przy okazji wycieczki odbędzie się zbiórka charytatywna, tym razem dla Marii i Julii, sióstr zmagających się z chorobą genetyczną -  zespołem Patau.

Zachęcamy, aby ten dzień spędzić aktywnie, przy okazji poznając historię naszego regionu i pomagając potrzebującym. 

Do zobaczenia! 

Mateusz Szauer

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

Wycieczka rozpocznie się 3 września o godz. 14.00 tradycyjnie na parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie