Podsumowanie projektu „Akcja Kreacja z Kołami Gospodyń Wiejskich” w Kazanicach

Opublikowano:

18 listopada 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Kazanicach odbyło się podsumowanie wydarzenia "Akcja Kreacja z Kołami Gospodyń Wiejskich" połączonego ze spotkaniem integracyjnym w Kazanicach.

Projekt ten zakładał stworzenie strojów ludowych z dodatkami. Odbywał się w kilku etapach i opierał na warsztatach z krawcową oraz warsztatach robienia wianków i korali.
Od 7 października odbywał się cykl warsztatów szycia strojów folklorystycznych oraz warsztatów artystycznych. W efekcie działania powstało 39 strojów oraz ozdób. Dzięki takiej organizacji panie miały wpływ na ostateczny wygląd stroju. W projekcie brały udział koła: KGW Byszwałdzianki, Kgw Gutowo, Kgw Kazanice Kazanki, Koło Gospodyń Wiejskich w Łążku, KGW Łążyn "Malinowe Babki", KGW OMULANKI, KGW Prątniczanki, KGW Rożental, Koło Gospodyń Wiejskich w Rumienicy, Koło Gospodyń Wiejskich w Sampławie, KGW Szczepankowo, KGW Tuszewianki, KGW Wałdyki-Wiśniewo.

Wszystkie panie powitała przewodnicząca kola KGW Kazanki w Kazanicach Emilia Grzybowska. Koordynująca projekt Monika Empel podsumowała warsztaty. Wśród gości obecny był Wójt Gminy Lubawa, Komendant Komisariatu Policji oraz sołtys wsi Kazanice.

Gościnna wizyta w Kazanicach dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń. Na początku odbyła się  prezentacja strojów poszczególnych kół, później zdjęcia, poczęstunek i tańce, a także  konkursy. Uczestnicy wydarzenia dziękują koleżankom z KGW Kazanice Kazanki za gościnność.

(mz)
foto mz