„O przepraszaniu słów kilka” – zajęcia z elementami TUS w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” w Lubawie

Opublikowano:

Przepraszanie i publiczne przyznanie się do popełnienia błędu nie należy do najłatwiejszych. To trudne, niewygodne i często też niekomfortowe zadanie. Jednak jest ono niezbędne do tego, aby móc zbudować poprawne relacje z innymi oraz pokazać, że przyznanie się do winy jest wielkim aktem odwagi. 

Temat przeprosin nie mógł umknąć naszej uwadze podczas cotygodniowych zaję
 Treningu Umiejętności Społecznych w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” w Lubawie. Przedszkolacy poprzez wspólne zabawy i aktywności mieli okazję poznać istotę słowa „przepraszam” oraz dowiedzieć się, że przeprosiny są ważnym elementem w relacjach międzyludzkich

Pokazują, że rozumiemy, iż nasze działania mogły zranić lub urazić inną osobę i że jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, przy użyciu latarki, odgadywały sposoby na przeprosiny, wspólnie budowały mosty przyjaźni, doskonaląc przy tym integrację i współpracę. 

Nie zabrakło również pajęczyny przyjaźni, która pozwoliła obdarzyć się wzajemnymi komplementami i budującymi słowami. Nasze wspólne zajęcia pomogły uświadomić dzieciom, że przeprosiny to taka mała cegiełka, przyczyniająca się do budowy silnych i zdrowych relacji międzyludzkich.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” w Lubawie