Chórzyści chóru Appasjonata zapraszają mieszkańców Lubawy do wzięcia udziału w kolejnym projekcie muzycznym. W styczniu 2020 roku będziemy obchodzić 100-lecie powrotu Lubawy do macierzy. Appasjonata chce stworzyć 100 osobowy chór, który na głosy wspólnie z muzykami Filharmonii Olsztyńskiej wykona koncert kolęd.
(2019-10-13)
Szósta kolejka Futsal Ekstraklasy przyniosła kolejne wielkie sportowe emocje w Lubawie. W meczu z MOKS Słoneczny Stok Białystok, Constract mógł się czuć faworytem głownie ze względu na przedsezonowe sparingi, w których był zdecydowanie lepszy.
(2019-10-12)
Motor Lubawa na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie rozegrał 11 kolejkę IV forBet ligi. Rywalem dzisiejszego spotkania była Warmia Olsztyn, która zajmuje 14 miejsce w tabeli. W 10 meczach zwyciężyła trzy razy i doznała 7 porażek. Gospodarze mają na swoim koncie 4 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki i zajmują 8 miejsce w tabeli
(2019-10-12)
5 Kolejek Futsal Ekstraklasy za nami, KS Constract, co prawda ma jeszcze jedno zaległe spotkanie z pierwszej kolejki, nie przeszkadza to jednak w zajmowaniu 5 miejsca w ligowej tabeli po 5 kolejkach. Dziś o godzinie 18:00 w hali OSiR przy ulicy św. Barbary rozegrany zostanie mecz 6 kolejki w którym KS Constract podejmie MOKS Słoneczny Stok Białystok.
(2019-10-12)
Ciekawie zapowiada się dzisiejsza sobota piłkarska. Drużyna Motor Lubawa podejmuje na własnym boisku Warmię Olsztyn.Constract Lubawa zaś rozegra 6 kolejkę z MOKS Słoneczny Stok Białystok w hali OSiR przy ul.w.Barbary. Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie serdecznie zaprasza na najbliższe spotkania piłki nożnej klasy „A”, „B” i „C”.
(2019-10-12)
Ślubowanie klas pierwszych to symboliczna chwila przyjęcia w poczet uczniów. W szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie ślubowanie odbyło się 11 października o godzinie 10.00 z udziałem rodziców.
(2019-10-11)
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy Tygryski przygotowały uroczystą akademię w Przedszkolach „Bajkolandia” i „Smerfolandia” .Występ rozpoczął się od powitania gości, grona pedagogicznego oraz pracowników przedszkola. Następnie nasze pięciolatki zaśpiewały piosenkę pt. "Przedszkole drugi dom" oraz zatańczyły taniec wywodzący się z regionu Warmii i Mazur pt. "Szot".
(2019-10-11)
30 września 2019 w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach świętowaliśmy trzeci Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie przebiegało w dwóch etapach. Pierwsza część skierowana była do przedszkolaków i klas I-III, natomiast druga była dla uczniów klas IV-VIII. W tym roku w nasze progi zawitali Dziadkowie. Pan dyrektor powitał naszych wspaniałych gości i rozpoczęliśmy słuchanie bajek, które przygotowali nasi goście.
(2019-10-11)
Ponad 60 kilogramów krajanki tytoniowej zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego z Iławy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą olsztyńskiej komendy. Do sprawy została zatrzymana 45-letnia kobieta.
(2019-10-11)
Dnia 08.10.2019r. w Przedszkolu Niepublicznym Bajkolandia w Lubawie odbył się ,,Jesienny bal warzyw". Grupa Tygryski zaprezentowały swoje piękne stroje, w których wyglądały niesamowicie, niektórych trudno było rozpoznać.
(2019-10-11)
Tegoroczne Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu zbiegło się z 15-tą rocznicą nadania szkole imienia. W kościele pw. św. Wawrzyńca społeczność szkoły wraz z parafianami kontynuowała obchody Święta Szkoły. Nabożeństwo „Uwielbiamy Cię Jezu w Świętym Janie Pawle II” było połączeniem wieczoru chwały z rozważaniami na temat Patrona Szkoły.
(2019-10-10)
08.10.2019 Przedszkole Miejskie w Lubawie zostało zaproszone przez Warsztaty Terapii Zajęciowej do uczestnictwa w imprezie, której organizatorem była firma VESTOR z Sosnowca. Zabawę rozpoczęliśmy obejrzeniem teatrzyku kukiełkowego pt.: „Wesoła szkoła”, który miał charakter terapeutyczny, a jego treści przekazywały dzieciom wiadomości o tolerancji, zdrowiu i bezpieczeństwie.
(2019-10-10)
"Lecą liście z drzewa różnokolorowe, te są żółto-złote, a tamte brązowe. W cieniu pod drzewami cicho śpią kasztany, każdy błyszczy pięknie niby malowany”
Pierwsze dni października to idealny czas na jesienne spacery. Korzystając z pięknej pogody sześciolatki z Grupy „Delfinki” z Przedszkola Niepublicznego „SMERFOLANDIA” postanowiły wybrać się do parku aby poszukać skarbów jednej z najpiękniejszych pór roku.
(2019-10-10)
Dnia 03.10.2019r. w Zespole Szkół w Lubawie, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego i pana Pawła Leszka oraz we współpracy z lubawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, został zorganizowany bieg masowy inaugurujący wydarzenie sportowe pod nazwą Etapowy Bieg Maratoński.
(2019-10-10)
KS ACANA FUTSAL JELCZ LASKOWICE był kolejnym rywalem Constractu w Futsal Ekstraklasie. Zawodnicy trenerów Grubalskiego i Jarzembowskiego musieli szybko zregenerować się po sobotnim długim wyjeździe do Rudy Śląskiej. Do przygotowania się do meczu musiała wystarczyć tylko jedna jednostka treningowa.
(2019-10-09)
Niesamowity skład instrumentalny, charyzmatyczny wokalista, instruktor, lider i dyrygent Colin Williams (Wielka Brytania) i pełen energii 50-osobowy chór warsztatowy, którego trzon będą stanowić członkowie Iława Gospel Singers. Prawdziwy duch muzyki gospel!
(2019-10-09)
O zaletach czytania dorośli pamiętają, jednak warto uświadomić doniosłość tego faktu dzieciom.29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zostało ono ustanowione w 2001r., aby podkreślić rangę czytania, zwłaszcza głośnego czytania dzieciom.
(2019-10-09)
W VIII serii gier klasy „A” i „B” szósta wygrana AVISTY Łążyn oraz trzecie zwycięstwo LIDERA Złotowo. Po punkcie do swojego dorobku dopisali gracze HURAGANU Byszwałd oraz LZS Fijewo. Porażką zakończył się mecz JORDANA Kazanice z liderem rozgrywek.
(2019-10-09)
Panie Marku, jak to się stało, że skusił się pan na start w wyborach samorządowych. To był pana pierwszy raz… i od razu spory sukces, bo został pan wybrany przewodniczącym Rady Powiatu Iławskiego.
(2019-10-09)
W niedzielę 6 października w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie zorganizowano jak co roku tradycyjne Witaminy Szkolne. W tym roku to już XVI Witaminy na terenie szkoły. W ciągu całego dnia szkołę odwiedziło wielu mieszkańców Lubawy
(2019-10-09)
Jeśli ktoś myślał, że tegoroczne rozgrywki Futsal Ekstrakalsy będą nudne i przewidywalne, niech spróbuje wytypować wyniki najbliższej kolejki, w tych rozegranych dotychczas niespodzianek było bardzo dużo i zanosi się na kolejne. Bo jaki wynik postawi neutralny kibic w meczu w Lubawie.
(2019-10-08)