9 września ruszył nabór do Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów, która funkcjonować będzie przy Inkubatorze Technologicznym w Iławie. To szansa dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nie tylko na rozwijanie pasji i zainteresowań, ale też zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.
(2019-09-17)
W V kolejce gier „A” i „B” klasy pewne zwycięstwo JORDANA Kazanice oraz AVISTY Łążyn. Wystartowała także Gminna „C” klasa – pierwszym liderem LZS OKS Omule. Szczegółowe wyniki poniżej.
(2019-09-16)
Dla uczniów SP im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie–Wałdykach wakacje zakończyły się bardzo atrakcyjnie. W ostatnim tygodniu sierpnia dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych na terenie szkoły i na wycieczkach rowerowych do Glaznot oraz do Lip. Po wysiłku miał miejsce zasłużony wspólny posiłek
(2019-09-16)
W tym tygodniu dzieci z grupy „Króliczki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie uczestniczyły w zajęciach matematycznych, których celem było aktywizowanie i zachęcanie do wspólnych poszukiwań, pokonywanie trudności oraz generowanie nowych pomysłów.
(2019-09-16)
To już VIII turniej o puchar burmistrza Lubawy, za co dziękujemy włodarzom miasta, że przy ich istotnej pomocy możemy zorganizować kolejną imprezę, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez tenisowych w regionie i zdobyła już dużą renomę. Wielu amatorów tenisa ziemnego zawsze dopytuje o termin tego turnieju żeby zarezerwować swój czas, za co im też dziękujemy.
(2019-09-16)
Na to wydarzenie przyszło czekać nam niezwykle długo. Marzenie występu na Ekstraklasowym parkiecie rosło co najmniej od 3 lat. Aż nadszedł ten upragniony przez wszystkich dzień występu na boiskach Futsal Ekstraklasy. Mimo debiutanckiej tremy wszyscy myśleli tylko o 3 punktach w spotkaniu z rywalem, z którym mieliśmy do wyrównania pewne rachunki.
(2019-09-15)
W dniu 13 września br. w Sanktuarium w Lipach odprawione zostało Nabożeństwo Fatimskie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Mieczysław Rozmarynowicz, który wygłosił homilię.
(2019-09-15)
Piłkarze Motoru Lubawa rozegrali w dniu dzisiejszym na stadionie Łazienkowskim w Lubawie siódmą kolejkę IV ligi. Ich rywalem była drużyna Mrągowii Mrągowo. Mrągowia w ostatnich dwóch spotkaniach uległa drużynie Jezioraka i Polonii Lidzbark Warm.
(2019-09-14)
W środę po raz VI odbył się w Sztumie Memoriał Wiesława Murawskiego w obsadzie międzynarodowej. Na zawody przybyło wielu znakomitych zawodników medalistów mistrzostw Polski seniorów i mistrzostw Europy. LKS Lubawa reprezentowała 3 oszczepników (Daria Dybich, Zuzanna Niedziela, Daniel Żuchowski) pod opieką trenera Leszka Kołodziejskiego.
(2019-09-14)
W niedzielę o godzinie 18:00 Constract Lubawa rozpocznie nowy sezon ligowy. Nie będzie to jednak zwykła inauguracja. Po kilkuletniej walce o awans, nadszedł sezon na występ w Futsal Ekstraklasie. Co słychać w obozach obu drużyn?
(2019-09-14)
Piłkarze Motoru Lubawa rozegrają w dniu dzisiejszym na stadionie Łazienkowskim w Lubawie siódmą kolejkę IV ligi. Ich rywalem będzie drużyna Mrągowii Mrągowo.Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie serdecznie zaprasza na najbliższe spotkania piłki nożnej klasy „A”, „B” i „C”.
(2019-09-14)
7 września 2019r. KGW w Sampławie uczestniczyło w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, który odbył się podczas XXVI Targów Rolniczych „Wszystko dla Rolnictwa” w Olsztynie. Jest to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.
(2019-09-13)
8 września przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Grządka” z Iławy prezentowali walory turystyczne Powiatu Iławskiego na Powiatowych Obchodach Ogrodnictwa i Promocji Regionów współpracujących z powiatem oraz miastem Hof.
(2019-09-13)
12 września br. nastąpiło uroczyste otwarcie kina Pokój po remoncie. Inwestycja p.n. Modernizacja Kina Pokój w Lubawie, została dofinansowana w ramach osi priorytetowej Kultura i Dziedzictwo Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 - 2020, współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego
(2019-09-13)
Dnia 8 września 2019 r. odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Sołecką. Przybyłych mieszkańców jak również gości przywitała p. sołtys Elżbieta Treder. Podczas festynu tradycyjnie jak co roku była czynna kawiarenka z przepysznymi swojskimi ciastami…
(2019-09-13)
Dla większości dzieci i dorosłych rodzina stanowi podstawową wspólnotę życia. Temat rodziny jest szczególnie bliski dzieciom, gdyż to ona daje poczucie bezpieczeństwa, jest podporą emocjonalną i kształtuje osobowość młodego człowieka.
(2019-09-13)
W sobotę, 7 września br. odbyła się kolejna rowerowa wycieczka zorganizowana przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych. Tym razem uczestnicy mogli symbolicznie uczcić pamięć pomordowanych w trakcie II Wojny Światowej mieszkańców Ziemi Lubawskiej.
(2019-09-12)
W środę 11 września 2019 r. w Kazanicach odbyło się spotkanie 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na przeciwko siebie stanęły jedenastki Jordana Kazanice (klasa "A") oraz aktualny lider III ligi -Sokół Ostróda . Niespodzianki nie było,mimo ambicji zgodnie z przewidywaniami spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gości 0:10.
(2019-09-12)
Drugiego z podejrzanych zatrzymali policjanci z Lubawy. Krewki 45-latek, również pod wpływem alkoholu od dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi i obelżywymi. Niejednokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas mężczyzna szarpał kobietę, popychał i wykręcał jej ręce.
(2019-09-12)
Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie informuje, iż od dnia 01 października 2019 udostępnione zostaną dla wszystkich zainteresowanych hale sportowe w Rożentalu oraz Złotowie.
(2019-09-12)
Sebastian Sroka od 4 lat mieszka w Anglii tam też pracuje i walczy na galach w pełni profesjonalnych. Dotychczasowy jego rekord to dwie przegrane i pięć wygranych walk w wersji MMA, a także jedno wygrane starcie w boksie.
(2019-09-12)