Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim ,który uczestniczył w spotkaniu 16 marca z udziałem dyrektor nowomiejskiego sanepidu ma dodatni wynik na obecność koronowirusa. Komendant policji na co dzień mieszka w powiecie iławskim, więc oznacza to, że będzie to pierwszy przypadek w naszym powiecie.
(2020-03-28)
W związku ze stanem epidemiologicznym jaki aktualnie występuje w naszym kraju placówki oświatowe zostały zobligowane do zawieszenia pracy stacjonarnej. Jednak nic nie stanęło na przeszkodzie aby prowadzić zajęcia w sposób zdalny. W poniedziałek i wtorek zajęcia prowadzone przesz naszą kadrę miały na celu przede wszystkim dalsze powtórzenie znanego już przedszkolakom materiału.
(2020-03-28)
Bezpieczeństwo mieszkańców Iławy oraz całego powiatu iławskiego to wspólne zadanie Policji oraz innych formacji mundurowych w tym Straży Pożarnej oraz żołnierzy zawodowych z Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystko w celu by przeciwdziałać pandemii koronawirusa.
(2020-03-27)
Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały one znalezione przez mieszkańca gminy Iława. Niewybuchy zabiorą saperzy z JW. Z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.
(2020-03-27)
W piątek 27 marca br. o godz. 11.00 rozpoczęła się nie się XIV zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Lubawie. Zapraszamy do oglądania relacji LIVE z tego wydarzenia.
(2020-03-27)
W dniu dzisiejszym 27 marca br. kilka jednostek straży pożarnej z Zielkowa, Kazanic i Rożentala zadysponowane zostało do pożaru nieużytków i traw do miejscowości Zielkowo. Sytuacja była na tyle groźna, że w pobliżu znajdował się las i zabudowanie. Szybka akcja strażaków zakończyła się sukcesem.
(2020-03-27)
Ze względu na panującą epidemię koronawirusa (SAR–CoV-2) wywołującego chorobę COVID–19 wszystkie sprawy w Starostwie Powiatowym w Iławie od 30 marca br. (poniedziałek) DO ODWOŁANIA będą załatwiane wyłącznie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, poczty elektronicznej, telefonicznie oraz przez platformę e-puap
(2020-03-27)
Od kilku dni działania warmińsko-mazurskich terytoriaslów w ramach operacji „Odporna Wiosna” wspierają podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, którzy wspólnie działają, by ograniczyć transmisję wirusa. W tym celu dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorządy terytorialne, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywające w kwarantannie.
(2020-03-27)
Strażacy z OSP Lubawa, podobnie jak inne jednostki rozpoczęli akcję informacyjną w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ulicami Lubawy poruszamy się wozem strażackim z włączonymi sygnałami świetlnymi, nadając przez megafon komunikat
(2020-03-26)
W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Ośrodek Pomocy Społecznej pozostaje dla interesantów zamknięty do odwołania. Interesanci będą przyjmowani wyłącznie w sprawach pilnych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 89 645 54 31.
(2020-03-26)
W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Urząd Gminy Lubawa pozostaje dla interesantów zamknięty do odwołania. Interesanci będą przyjmowani wyłącznie w sprawach pilnych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 89 645 54 30.
(2020-03-26)
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17 – latkowi. Młody mieszkaniec powiatu iławskiego kradł olej napędowy z ciągników rolniczych oraz włamał się do pomieszczenia gospodarczego. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
(2020-03-26)
W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie Gminy Lubawa będzie realizowana akcja informacyjna dla mieszkańców. W najbliższych dniach wyznaczone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubawa będą przekazywać głosowy komunikat o treści:
(2020-03-26)
W środę rano (25 marca) potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim. Są to trzy kobiety. Jedną z osób jest mieszkanka powiatu nowomiejskiego, dyrektor sanepidu w Nowym Mieście Lubawskim.
(2020-03-25)
Na terenie Warmii i Mazur będzie można usłyszeć komunikaty głosowe nadawane przez policjantów poruszających się oznakowanymi radiowozami. W komunikatach znajdą się między innymi prośby o niegrupowanie się oraz pozostanie w domach. Wszystko po to, by przypomnieć o odpowiedzialnym postępowaniu.
(2020-03-25)
Szanowni Mieszkańcy, W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz dynamicznie rozwijającą się sytuacją, dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa wywołującego choroby COVID–19, informuję, że zamknięte zostają do odwołania na terenie Gminy Lubawa:
(2020-03-25)
W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
(2020-03-23)
Policjanci codziennie sprawdzają i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta kwarantanną stosuje się do postanowień decyzji. Tak również dzieje się na terenie powiatu iławskiego. Jednak sześć osób postanowiło nie przestrzegać 14-dniowej kwarantanny i ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.
(2020-03-24)
Szanowni Państwo, w związku z wprowadzeniem przez MEN od dnia 25 marca kształcenia na odległość Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie użycza od 26 marca 2020 r. do bezpłatnego korzystania uczniom klas I-VIII komputery. Szczegóły i zasady realizacji użyczeń opisuje regulamin.
(2020-03-24)
Zgodnie z zaleceniami osoby z grupy podwyższonego ryzyka powinny jak najmniej wychodzić z domów - jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby wesprzeć osoby wymagające szczególnej uwagi, Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja rozpoczyna się już jutro i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9-10.
(2020-03-23)
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wszystkie placówki oświatowe zostały zawieszone na czas panującej obecnie epidemii w naszym kraju. W tym szczególnym czasie Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia prowadzi nauczanie zdalne dla swoich podopiecznych.
(2020-03-23)