Lubawski zespół nomakeup po ponad rocznej przerwie wraca do koncertowania. O zmianach w zespole, przygotowaniach do nadchodzącego koncertu i dalszych planach rozmawialiśmy z wokalistką Olą Wiśniewską oraz gitarzystą Sławkiem Kasprzyckim.
(2017-10-24)
W zdecydowanie lepszych humorach po derbach Gminy Lubawa na poziomie A-klasy są zawodnicy i sympatycy LIDERA Złotowo. Podopieczni trenera Marcina Licznerskiego nie dali najmniejszych szans AVIŚCIE pewnie wygrywając 7:1. W Gminnej C-klasie zwycięstwa ORŁA Grabowo i ZUH ANDRZEJ Zadroga.
(2017-10-23)
Na drodze krajowej DK-15 między Sampławą a Łążkiem na prostym odcinku drogi doszło w dniu dzisiejszym do wypadku w którym uczestniczyły trzy pojazdy : Iveco bus , Mercedes bus oraz Seat Ibiza. W wyniku zderzenia jedna osoba poszkodowana została zabrana do szpitala w Iławie.
(2017-10-23)
Podczas minionego weekendu funkcjonariusze pracowali na miejscu 10 kolizji w tym dwóch z udziałem nietrzeźwych kierujących. Do pierwszej z nich doszło w piątek w Lubawie. Okazało się, że kierujący audi nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i najechał na bmw. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności okazało się, że 22- letni kierujący audi nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.
(2017-10-23)
W dniach 20-21 października br. w Szczecinie odbył się Turniej „Polish Fighter Cup 6”. Dla lubawskiego teamu była to znakomita okazja, aby móc przetestować kilku zawodników, którzy od przyszłego roku być może zmagać się będą w już mistrzowskich zawodach!
(2017-10-23)
Na płycie głównej Stadionu Łazienkowskiego w Lubawie w sobotę 19 października odbyły się Jesienne Zawody Latawcowe o puchar im. Jana Kowalkowskiego. Zawody zorganizowane zostały przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Lubawie.
(2017-10-23)
W drugim turnieju amatorskiej ligi tenisa stołowego w Lubawie wystąpiło 32 uczestników.Udany występ zanotowali zawodnicy trzecioligowego LZS Lubawa. Wygrał Michał Surdykowski, wyprzedzając Tomasza Goldera, kolejny zawodnik LZS- Marcin Zieliński, uplasował się na piątym miejscu. Przedzieliła ich tylko dwójka z Morąga- Wojciech Dzierżko i Robert Zaborowski.
(2017-10-23)
6 października był bardzo ważnym dniem dla naszych rumienickich pierwszoklasistów. Witaliśmy ich zgodnie z tradycją w szkolnym gronie Naszej Szkoły. Pani Anna Ochlak przy wsparciu Pani Moniki Lewandowskiej, pięknie przygotowały uroczystość i jej oprawę.
(2017-10-22)
Piłkarze IV ligi rozegrali 12 kolejkę spotkań. Do ciekawego spotkania doszło w Suszu, gdzie Unia Susz podejmowała Motor Lubawa. Drużyna z Susza zajmuje aktualnie 4 miejsce w tabeli i na swoim boisku jest bardzo trudnym rywalem dla każdej drużyny. W derbach lepszymi okazali się zawodnicy Motoru Lubawa, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w meczu wyjazdowym podczas rozgrywek IV ligi
(2017-10-22)
Po raz dwudziesty czwarty w Lubawie odbyła się Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, w której wzięło udział ponad 180 zawodników niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Lubawa, powiatu iławskiego oraz innych powiatów m.in.: nowomiejskiego, działdowskiego, olsztyńskiego i innych.
(2017-10-22)
W hali przy ul.Św. Barbary w Lubawie piłkarze Constractu Lubawa rozegrali piątą kolejkę I ligi Futsalu. Dzisiejszym rywalem piłkarzy była drużyna Politechniki Gdańskiej. Po ostatniej porażce w Zielonej Górze piłkarze z Lubawy chcieli pokazać, że to był tylko mały "wypadek przy pracy"
(2017-10-21)
GALA 70 LECIA WARMIŃSKO -MAZURSKIEGO ZWIĄZKU LEKKIEJ ATLETYKI W OLSZTYNIE. Uroczystość była bardzo podniosła, ale przecież nie mogło być inaczej. Lekka Atletyka to królowa sportu, która tu na Warmii i Mazurach wydała wiele znakomitości – wspaniałych sportowców, trenerów i działaczy.Grono zaproszonych gości było znamienite. Powitał je prezes W-MZLA Roman Koziński.
(2017-10-21)
W poniedziałek 16 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Wraz z WOŚP podjęliśmy próbę pobicia rekordu w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
(2017-10-21)
Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie serdecznie zaprasza na najbliższe spotkania ligowe drużyn z terenu Gminy Lubawa. Piłkarze IV ligowego Motoru Lubawa rozegrają spotkanie w Suszu z tamtejsza Unią w niedzielę o godz. 15.00.
(2017-10-21)
19 pażdziernika 2017 roku w Przedszkolu Niepublicznym "Bajkolandia" i "Smerfolandia" w Lubawie w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie Dyrekcji przedszkoli oraz przedstawicieli KS CONSTRACT LUBAWA z Rodzicami dzieci uczęszczających do wymienionych przedszkoli.
(2017-10-21)
12 października 2017 był bardzo ważnym dniem dla wszystkich pracowników i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie. Świętowano wtedy nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także oficjalnie przyjęto do grona uczniów trzynaścioro pierwszoklasistów.
(2017-10-20)
Przed nami kolejny weekend z futsalowymi emocjami w Lubawie. W sobotę 21.10.2017, nasz pierwszoligowiec zmierzy się z zespołem Politechniki Gdańskiej. W dotychczasowych 4 spotkania Constract odniósł 3 zwycięstwa, a w ostatni weekend zanotował wyjazdową porażkę w Zielonej Górze.
(2017-10-20)
W dniu wczorajszym tj. 19 października br. zainaugurowane zostały XX Dni Kultury Chrześcijańskiej w Lubawie. Po mszy św. w kościele św Jana w Lubawie odbył się koncert dwóch zaprzyjaźnionych chórów: Chóru Camerata z Iławy pod kierownictwem Honoraty Cybuli oraz Lubawski chór Appasjonata pod kierownictwem Marka Józefowicza
(2017-10-20)
W dniu 18.10.2017r w Szkole Podstawowej im. kardynała Dziwisza w Kazanicach odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia klasy I.Uczniowie przedstawili błyskotliwy montaż muzyczno-słowny, po czym złożyli ślubowanie.
(2017-10-20)
19 października przed godz. 15 w miejscowości Byszwałd doszło do wypadku, w którym uczestniczyły 4 samochody osobowe. W wyniku zderzenia jedna osoba - kobieta, została poszkodowana. Pomocy udzielali strażacy do chwili przybycia Zespołu Ratowniczo-Medycznego. Poszkodowana została zabrana do szpitala. Na miejscu są strażacy ratownicy oraz policja.
(2017-10-19)
17.10.2017 r. na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini-Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych rocznik 2005 i młodsi. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: SP nr4 Iława, SP Kisielice, SP Rudzienice i SP Lubawa, które rywalizowały między sobą systemem każdy z każdym.
(2017-10-19)