Peregrynacja Pani Fatimskiej w Lubawie

Opublikowano:

13 października kończą się obchody jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. Tego dnia, 100 lat temu, miało miejsce ostatnie z sześciu objawień Maryi ukazującej się trojgu pastuszkom w Portugalii, składających się ze słynnych trzech tajemnic. Matka Boża wzywała do pokuty i systematycznego odmawiania różańca. 

Zakończenie jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich poprzedziła w naszym  kraju 7 października ogólnonarodowa modlitwa o pokój "Różaniec do granic", a w piątek 13 października odbędą się liczne nabożeństwa i procesje.  

Na zakończenie Roku Jubileuszu Objawień w Fatimie peregrynowała po naszej diecezji figura Pani Fatimskiej. W każdym  dekanacie  zostało wyznaczone tylko jedno miejsce nawiedzenia. Na ziemi lubawskiej był to  kościół parafialny św.Jana i Michała Archanioła. 

10   pazdziernika  br  o  godz. 18.00  w kościele  parafialnym powitano uroczyście figurkę   Pani Fatimskiej  a następnie odbyła się msza św. z udziałem kilkunastu kapłanów  pod przewodnictwem  ks  Marcina Staniszewskiego.  Homilię  wygłosił ks. prałat Gerard Piotr Gromowski  rezydent z Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lisewie,  oraz  moderator  Żywego Rożanca w Diecezji Toruńskiej.

Po mszy św.  ulicami naszego miasta przeszła procesja światła, podczas której  liczne rzesze wiernych odmawiali Różaniec Święty i  oddali nasze sprawy Matce Najświętszej. 

(mz)