Zdarzenie drogowe w Rakowicach z udziałem trzech aut

Opublikowano:

W dniu dzisiejszym, 7 stycznia w godzinach popołudniowych około 16.40 na krajowej drodze DK-15 - wiadukt w Rakowicach gm.Lubawa, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe.

Kierujący samochodem Volkswagen Sharan, jadący w kierunku Nowego Miasta, podczas wyprzedzania uszkodził Audi, następnie zjechał na przeciwległy pas drogi oddzielonej pasem zieleni i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem Volvo. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia mógł być alkohol.

Na miejscu zdarzenia są strażacy ratownicy z OSP Rakowice, OSP Lubawa, PSP Iława, służby medyczne oraz policjanci.

Na miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie oraz policjanci w Lubawy wykonują czynności. Ruch odbywa się wahadłowo. (mz)

56 – latek kierując vw zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w volvo. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący vw kilka minut wcześniej wjeżdżając na wiadukt uderzył w jadące prawidłowo audi. Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz pojazdu.  Policjanci skontrolowali również trzeźwość 56 – latka. Okazało się, że  mieszkaniec powiatu iławskiego postanowił kierować samochodem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 56 – latkowi prawo jazdy.  

źródło KPP Iława