Sobótki lekkoatletyczne

Opublikowano:

Już po raz jedenasty w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR przy Gimnazjum w Lubawie rozegrano w sobotę (10 marca) sobótki  lekkoatletyczne dla uczniów roczników 2004 (klasa 7), 2003-2002 (gimnazjalne) oraz 2001, 2000, 1999, 1998 (szkół ponadpodstawowych).

To impreza, która na stałe weszła do kalendarza regionu. Można powiedzieć ,że jesteśmy prekursorami realizacji tego typu zawodów  w województwie warmińsko- mazurskim. Po kilku latach podobne zawody odbywają się  także w innych miastach naszego województwa (Lidzbark Warmiński, Olsztyn, Ostróda czy Elbląg). W Lubawie wystartowała duża grupa zawodników z terenu miasta i gminy (SP Lubawa, SP Sampława, SP Złotowo, SP Prątnica, SP Kazanice, SP Byszwałd, SP Rumienica, SP Grabowo-Wałdyki) oraz reprezentanci  LKS Lubawa.

Imprezę otworzył prezes Lubawskiego Klubu Lekkoatletycznego Jacek Różański, który przywitał wszystkich uczestników sobótek. Młodzi zawodnicy mogli wystartować i zmierzyć się już bardziej doświadczonymi i utytułowanymi reprezentantami, medalistami Mistrzostw Polski.

W tym roku wzbogaciliśmy ofertę konkurencji z poprzednich lat o rzut mini oszczepem natomiast pozostałe konkurencje pozostały bez zmian (bieg 30m, 600m, skok w dal i pchniecie kulą). Na szczególną uwagę zasługują wyniki osiągnięte przez Darią Siemińską (30m, pchnięcie kulą), Piotra Kozłowskiego (600m), Dominika Piekoszewskiego (30m,skok w dal). Bardzo dobrze zaprezentowali się również oszczepnicy w  rozgrywanym po raz pierwszy na hali rzucie  mini oszczepem o wadze 500g  i 700g (Zuzanna Niedziela, Agata Borkowska, Marcin Figger i Daniel Żuchowski).

Już za tydzień do rywalizacji przystąpią zawodnicy z roczników 2005 i młodsi. Serdecznie zapraszamy kibiców ,rodziców i innych sympatyków lekkiej atletyki.  Imprezę zorganizowały i sfinansowały: Lekkoatletyczny Klub Sportowy "Lubawa" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie. 

>>>WYNIKI 

LKS Lubawa
foto mz i SP Sampława