Sakrament Bierzmowania w kościele św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie

Opublikowano:

W sobotnie popołudnie 14 kwietnia br. w kościele św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie, młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania. W Kościele katolickim bierzmowanie odgrywa rolę wyznania wiary, świadomego, bo dokonywanego w wieku dorosłym. Jest znakiem przejścia do dojrzałości religijnej i umocnienia w wierze.

Sakramentu Bierzmowania w Lubawie udzielił ks.bp. Edward Kawa, biskup pomocniczy diecezji lwowskiej, który przebywał w Lubawie. W homilii podkreślił znaczenie tego wydarzenia w życiu każdego człowieka.
- Dziś Bóg pyta gdzie jesteś siostro, bracie tu i teraz ?... To dzisiejsze wydarzenie, ten sakrament, który otrzymacie, jest dla was takim dopełnieniem waszego serca Duchem Świętym, który będzie was prowadził przez całe dalsze życie...

Jest to wydarzenie nadzwyczajne, nadzwyczajne dlatego, że od dzisiejszego dnia Bóg będzie was kierował i wy pozwólcie Duchowi Świętemu działać. On wami pokieruje... Zawsze jeśli pytamy, Bóg odpowie. Pytajcie w trudnych sytuacjach swojego życia. Pytajcie Boga. On wam pomoże jaką macie podjąć  decyzję - podkreślił ks. Biskup na zakończenie.

Diakonia muzyczna podczas sakramentu - zespół parafialny Pax et Bonum grający w duchu św. Franciszka przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie. 

(mz)