MLKS Motor Lubawa - Polonia Lidzbark Warmiński (0:1) 1:3

Dziś czternasta i przedostatnia kolejka rundy jesiennej IV ligi. Była to trudna runda dla obu drużyn, które miały sporo kłopotów. Na początku rozgrywek w przypadku Polonii, a dla gospodarzy trudna szczególnie na własnym boisku. Polonia zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli, gospodarze plasują się na dziesiątej pozycji.

Jak gospodarze na własnym boisku zaprezentują się swoim kibicom, sponsorom i sympatykom dowiemy się po 90 minutach. Motor za tydzień rozegra na wyjeździe ostatnie spotkanie z Olimpią, a Polonia Lidzbark zmierzy się z sąsiadami z Dobrego Miasta.

Niespodzianki w dniu dzisiejszym nie było. W pierwszej połowie goście już w 12. minucie zdobyli bramkę. Strzelcem był Dawid Bogdański. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Gra była niezbyt ciekawa i momentami nudna.

W drugiej połowie gospodarze w 56. minucie ze stałego fragmentu gry zdobyli wyrównującą bramkę na 1:1. Piękną bramkę zdobył Adrian Wasiak. Kiedy wydawało się, że gospodarze po wyrównaniu pokuszą się o zdobycie kolejnej, już po kilku minutach goście byli bliscy podwyższenia wyniku, ale nie wykorzystali dogodnych sytuacji.

Dopiero w końcówce spotkania były zawodnik Motoru Cezary Sobolewski zdobył drugą bramkę dla gości i kilka minut później goście podwyższyli na 1:3 po golu kapitana drużyny Wojciecha Dziemidowicza.

Drużyna gości choć w pierwszej połowie nie zachwyciła, to w końcówce drugiej połowy pokazała na co ją stać, mając w swoich szeregach takiego zawodnika jak Czarek Sobolewski. W drużynie Motoru na dobrym jak zawsze poziomie prezentował się Adrian Zasuwa, który był trudną przeszkodą dla obrońców gości z Lidzbarka.

Czwarta drużyna tabeli w tym spotkaniu była lepszą drużyną i zasłużenie zdobyła trzy punkty. Motor Lubawa pokazał ponownie, że na własnym boisku nie potrafi zdobywać punktów. Na ocenę  przyjdzie z całą pewnością czas po ostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej. I jeszcze jedno, na trybunach Stadionu Łazienkowskiego była garstka kibiców z Lubawy, natomiast spora grupa kibiców z Lidzbarka Warmińskiego. Nie ma się co dziwić kibicom Motoru, jeśli ich drużyna na własnym boisku wygrała w rundzie jesiennej tylko dwa spotkania: z beniaminkiem Constractem Lubawa na inaugurację sezonu i Mazurem Ełk w 3. kolejce.

Po dzisiejszym spotkaniu Polonia Lidzbark Warmiński awansowała na drugie miejsce w tabeli, a gospodarze spadli na 12. miejsce.