Wypadek koło Rumienicy gm. Lubawa

Opublikowano:

Dnia 17 sierpnia około godz 18.00  na drodze powiatowej Lubawa - Rumienica przed wjazdem do wsi Rumienica na rozwidleniu dróg doszło do groźnego wypadku. Czołowo zderzyły się samochody: Nissan Almera oraz  Ford.

W jednym z pojazdów znajdowały się dzieci, którym udzielono pomocy. Jedno zabrał śmigłowiec ratowniczy, który wylądował na polu  po żniwach, drugie poszkodowane dziecko zabrała karetka z Działdowa, a trzecą osobę  karetka z Lubawy.

Trwają  czynności wyjaśniające okoliczności wypadku przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie. W akcji brały udział jednostki straży z okolicy i z Rybna.

Miejsce to jest szczególnie niebezpieczne. W ostatnim czasie  w tym właśnie miejscu doszło do kilku  groźnych wypadków.  Mieszkańcy okolicznych wsi wysłali pismo do  zarządcy drogi - starostwa powiatowego w Iławie o zbadanie  stanu po ostatnim remoncie.
Jednak postawione zostały tylko  znaki ograniczające prędkość do 70 km/h, w kilku miejscach utwardzono pobocze na trasie do Prątnicy, a przy  wjeździe do Rumienicy krzaki, które ograniczają  widoczność jak rosły, tak rosną. (mz)

 

 


 

Komentarze

Alik
Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma i super że choć jedna firma cos buduje w Lubawie
(2012-08-18 11:16:42)
RENIA
Niestety Lubawa Miasto i Gmina to dno u nas tylko wyprowadza się dużą kasę w pseudo inwestycje, z pseudobiznesmenami a głupi Lubawia łyka wszystko co mu powiedzą władze. p.s. Dlaczego lubawa budując nowe bloki nie dorównuje jakością i archtekturą (piękną) blokom z Ostródy??? Może czas wprowadzić na nasz rynek inną firmą budowalną? Z poza Lubawy !!!!
(2012-08-18 00:23:33)
Michał
Zastanawiam się czy jakiekolwiek kroki w sprawie np. wycięcia krzaków podjęli urzędnicy z Urzędu Gminy w Lubawie. Nie wierzę, aby załatwienie tak banalnej sprawy jak wycięcie krzaków było aż takim problemem takie sprawy trzeba monitować i naciskać na Powiat do skutku.
(2012-08-17 22:15:02)