Klasycy i wolniacy Sokoła Lubawa w finale OOM

Zapaśnicy z Lubawy przed Mistrzostwami Województwa Warmińsko - Mazurskiego w zapasach w stylu klasycznym, które odbędą się w Lubawie 25 maja, szlifują formę na matach krajowych.

11 maja br. w Supraślu odbyły się kolejne eliminacje regionu „D” do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym czterech województw.

Przypomnijmy, że wcześniej podczas Pucharu Polski awans do finałów OOM wywalczyli już sobie: Michał Zawadzki kat. 42 kg, Kamil Bieniaszewski 46 kg i w wadze 68 kg Wiktor Kowalczyk.

Podczas tych zawodów nasi pozostali klasycy otarli się o awans, ale do finału awans mają zapewniony I i II zawodnik turnieju. Łukasz Wojdat, Patryk Jankowski i Kuba Jarzembowski zajęli III miejsce.

18 maja zawodnicy Sokoła wystartowali w Świeciu w stylu wolnym w ramach eliminacji do OOM i oprócz Michała Zawadzkiego, w Świeciu wywalczyli awans: Kamil Bieniaszewski zajmując I miejsce i Jakub Jarzembowski zajmując w zawodach II miejsce.

25 maja w Lubawie mistrzostwa naszego województwa w zapasach stylu klasycznym, liczymy więc na potwierdzenie formy, a rywalizacja w naszym województwie jest niezwykle wyrównana.