Motor Lubawa - Warmiak Łukta 0:1

11 października br o godz. 15:30 na stadionie Łazienkowskim w Lubawie zmierzyły się w 12 kolejce Szynaka Motor Lubawa oraz Warmiak Łukta.

Warmiak Łukta to aktualnie lider IV ligi. W 11 meczach zdobył 23 pkt. odniósł 7 zwycięstw, 2 remisy i odniósł 2 porażki. Motor zgromadził zaledwie 13 pkt.

Dzisiejsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości. Bramka jak się okazało decydująca o losie całego spotkania padła w 14 minucie po rzucie karnym, którego egzekutorem był Tomasz Osenkowski.

Motor to spotkanie powinien wygrać. Już w 9 minucie po strzale Marka Śnieżawskiego piłka trafiła w słupek. Przez całą pierwszą połowę zawodnicy z Lubawy dominowali na boisku, goście groźnie kontratakowali. Pierwsza połowa należała do zawodników z Lubawy.

Druga połowa to ładna gra zawodników motoru i kilka niewykorzystanych, prawie stu procentowych sytuacji. Nadmienić należy dobrą postawę bramkarza gości Mariusza  Wojtczaka, który był jednym z najlepszych zawodników drużyny z Łukty. Goście w końcówce umiejętnie się bronili i w rezultacie odnieśli zwycięstwo.

Piłkarze Szynaka Motoru Lubawa mimo porażki rozegrali jedno z najładniejszych spotkań w tym sezonie na własnym boisku, szkoda tylko, że zabrakło im trochę szczęścia.

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania był Karol Mazuro, asystentami: Grzegorz Lemański i Paweł Aptowicz.