Uroczystość nadania imienia Teofila Ruczyńskiego Gimnazjum w Prątnicy

Opublikowano:
Piątek 8 maja 2015 roku był wyjątkowym dniem dla społeczności szkolnej w Prątnicy. W tym dniu miało miejsce uroczyste nadanie imienia patrona szkoły Teofila Ruczyńskiego. Tego dnia nauczyciele, uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz przyjaciele szkoły spotkali się, aby wspólnie świętować historyczny dla szkoły moment.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez  dziekana ks. Marcina Staniszewskiego w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w asyście proboszcza ks. Tomasza Mowińskiego, podczas której został poświęcony sztandar. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości w asyście pocztów sztandarowych, przeszli do szkoły.

W budynku szkoły ks. dziekan  dokonał poświęcenia tablicy pamiątkowej, a grono gości ją odsłoniło. Dalsza część uroczystości przebiegała w sali gimnastycznej szkoły. Po wprowadzeniu zaproszonych pocztów sztandarowych ze szkół z: Kazanic, Lubawy, Prątnicy, Rożentala, Złotowa, dyrektor placówki p.Marianna Krajewska powitała gości i uzasadniła wybór patrona.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: poseł na sejm RP - p.Zbigniew Babalski, starosta iławski - p.Marek Polański, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Olsztynie delegatura w Elblągu - p.Halina Uźluk, wójt  gminy Lubawa p.Tomasz Ewertowski, z-ca wójta - p.Marian Licznerski, rodzina patrona szkoły: p.Maria Halina Paszczuk - córka Teofila Ruczyńskiego, p.Danuta Ruczyńska - wnuczka, p.Andrzej Ruczyński - wnuk, p.Marcin Ruczyński - prawnuk i p.Alan Ruczyński - prawnuk oraz zaproszeni  goście.
Przewodniczący Rady Gminy Lubawa p.Jan Laskowski odczytał uchwałę Rady Gminy  i przekazał dyrektorowi szkoły akt nadania szkole imienia. 

Do symbolicznego wbijania gwoździ w drzewiec sztandaru poproszono gości i fundatorów sztandaru. Następnie nastąpiła najważniejsza część obchodów, czyli przekazanie sztandaru. Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli dyrektorowi sztandar Szkoły im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy: „jako symbol wartości, honoru i tradycji, jako zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny”.

Nauczyciel szkoły p.Radosław Sendlewski dokonał opisu sztandaru szkoły. Następnie dyrektor przekazał sztandar na ręce uczniów, którzy zobowiązali się: „strzec ideałów, które symbolizuje sztandar”. Przedstawiciele klas złożyli uroczyste ślubowanie.
Po wyprowadzeniu pocztów sztandarowych, zabrali głos zaproszeni goście.
W części artystycznej, wystąpili uczniowie szkoły. Na zakończenie Rada Sołecka ufundowała wspaniały tort związany z tym wydarzeniem. (mz)

Uroczystość nadania imienia Teofila Ruczyńskiego Gimnazjum cz.I.
Uroczystość nadania imienia Teofila Ruczyńskiego Gimnazjum cz.III.
Uroczystość nadania imienia Teofila Ruczyńskiego Gimnazjum cz.IV.

Uroczystość nadania imienia Teofila Ruczyńskiego Gimnazjum cz.V 


Komentarze

NN

DRODZY RODZICE, OBSERWATORZY BYWALCE itp. ludzie przestańcie wypisywać te komentarze obrażające siebie wzajemnie. Niech chociaż raz jest pięknie. W takim przedsięwzięciu, które było przygotowywane przez prawie dwa lata brało udział wiele osób. Zaangażowana była większość rodziców, nauczycieli, osoby pracujące w szkole wspaniały udział uczniów. Uważam iż nie jest mozliwe tu wymienienie wszystkich osób zangażowanych do tak wzniosłej uroczystości. Przestańcie się licytować kto zaczął kto więcej a kto nic nie zrobił bo to nie ma sensu.


Raczej podziękujcie wszystkim osobom, które chociaż odrobinkę przyczyniły się do zorganizowania tej uroczystości o sponsorach nie wspomnę.


Ważne jest to, że potrafiliśmy wspólnymi siłami zorganizować uroczystość nadania imienia szkole. GRATULUJE WSZYSTKIM

(2015-05-11 18:55:28)
Bywalec

A mi się wydaje że ktoś inny wykonał całą brudną robotę do tej imprezy i nie ma tej pani wymienionej z imienia i nazwiska a powinna być. Z tego co wiem to kierownikiem tego zamieszania była Pani Anita Grajewska i to jej należ się największe brawa

(2015-05-11 15:37:08)
Obserwator

Obserwator czyta... Tylko mój przedmówca sugeruje, że Pani Agnieszka porwała tłum do pracy...A tak nie było. 

(2015-05-11 09:12:05)
Rowniesz rodzic

dziwne bardzo ze wszystkie zaslugi przypisuje sie jednej osobie wyglada na to ze pozostali nie robili nic

(2015-05-11 07:20:05)
:)

Obserwator niech przeczyta uważnie komentarz Rodzica.

(2015-05-10 22:48:30)
Obserwator

Z tego co mi wiadomo inicjatorami całej uroczystości była Rada Pedagogiczna,Pani Dyrektor i Rada Rodziców -stara rada,która zaczęła działania juz w ubiegłym roku szkolnym.Wydaje się wielce niesprawiedliwe przypisywać zasługi jednej osobie.

(2015-05-10 16:07:30)
Rodzic

Pani Agnieszko, składam serdeczne podziękowania na Pani ręce.Zrobiła Pani wspólnie z Radą Rodziców,z nauczycielami, z rodzicami i sponsorami rzecz tak piękną i jakże trudną.To Wy powinniście zbierać laury!! To Wasza zasługa!!!

(2015-05-09 23:37:00)