Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe

Na wysokim trzecim miejscu uplasowała się Gmina Lubawa w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Samorządowych o „Puchar Marszałka Województwa”. Impreza z udziałem 10 drużyn odbyła się w sobotę 20 czerwca na stadionie gminnym w Wydminach.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i grupowych, m.in. rozegrano sztafetę rodzinną i Drużynowy czwórbój seniorów. Nie zabrakło także skoków w dal, biegów, przeciągania liny i rzutów podkową.

Reprezentacja lubawskiej gminy wywalczyła 5 pierwszych miejsc:
Joanna Grzybowska – bieg na 60 m oraz skok w dal, Szymon Zawadzki – bieg na 100 metrów, skok w dal, Krystian Treder – pchnięcie kulą;
5 drugich: Łukasz Berent – Trójbój kadry samorządowej, Natalia Zielińska – Trójbój kadry samorządowej, Damian Maciołek – bieg na 800 metrów, Magdalena Jarząbek – pchnięcie kulą, Marek Mazurowski o raz Tomasz Hejda – wędkarstwo.

Na trzecim miejscu uplasowali się: Piotr Kozłowski – biegi przełajowe, Monika Kruszewska i Jarosław Szczepański – tenis ziemny, Przemysław Golder, Małgorzata Golder, Tomasz Golder – konkurencja rodzinna, Natalia Wiśniewska, Marianna Żuralska, Kornel Penkala, Krzysztof Pokojski, Kamil Ostrowski i Karol Gucejt – piłka siatkowa.

W klasyfikacji generalnej Gmina Lubawa zajęła III miejsce zdobywając 325 punktów. Wygrała Gmina Iława (395 pkt.) przed Gminą Ostróda (337 pkt.).

Materiał LZS Lubawa

Laverowski mikst na podium Igrzysk

Para mieszana Monika Kurszewska i Jarosław Szczepański z Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego "Laver" udanie zadebiutowała w oficjalnych zawodach. W Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Samorządowych o "Puchar Marszałka Województwa", które odbyły się w Wydminach (20 czerwca) zajęła ona trzecie miejsce.

Sukces lubawian jest tym większy, że byli oni jedyną parą mieszaną i musieli rywalizować z deblami męskimi.

Tenisiści z grodu nad Sandelą w pierwszej fazie turnieju ponieśli jedną porażkę i dwa razy schodzili z kortu jako zwycięzcy. Dało to im drugie miejsce w grupie i możliwość gry o brązowy medal. W decydującym starciu rywale lubawian jedynie do połowy seta byli równorzędną parą, później na korcie dominowali już Kurszewska i Szczepański.