Julian Śmiechowski z Lubawy - kierowca Teamu DSR sięga po zwycięstwo

Pierwsze punkty klasyfikacji generalnej tegorocznych zmagań serii ROK CUP POLAND rozdane. Inauguracyjne rundy pucharu drugi rok z rzędu rozegrane zostały na toruńskiej AWIX Arenie. W zawodach udział wziął również młodziutki team DSR, którego zawodnik - Julian Śmiechowski wygrał pierwszą rundę w kategorii Baby Rok i zajął najwyższy stopień na podium.

Pogoda w Toruniu nie rozpieszczała, lecz nie stanowiło to problemu kierowcom w prowadzeniu treningów już od czwartku. Godziny spędzone na torze dały rezultat w postaci sobotniego pole position Juliana do półfinału i 5 miejsca Dawida. Julian do końca rundy utrzymał niezagrożoną pozycję lidera i sięgnął najwyższego stopnia podium.

Dawid po spadku na 10 pozycję utrzymał ją do końca dnia. W niedzielę warunki pogodowe uległy jeszcze większemu pogorszeniu. Julian po podsumowaniu wyścigów 8 i 5 miejscem w klasyfikacji dnia znalazł się na 6 miejscu. Niestety pech dopadł Dawida. W półfinale był 4, lecz w finale zanotował spadek na 15 lokatę. W klasyfikacji generalnej Julian jest 2, a Dawid 10.

Kategorię Mini Rok reprezentował Alan Kruszyński. Sobotnią czasówkę zalicza 29 rezultatem, który już w półfinale poprawia o 3 oczka. Tendencję tą utrzymuje także w finale i do mety dojeżdża 24. W niedzielę po starcie z 25 pola w półfinale przesuwa się o 3 lokaty w górę stawki. W finale zalicza delikatny spadek, przez co zarówno rundę jak i bieg kończy na 23 miejscu. Zebrane punkty klasyfikują go na 27 pozycji generalki Mini Roka.

Najmłodszym kierowcą reprezentującym teamowe barwy był uczestnik pokazów Baby Rok- Michał Sistermann. Dziesiątki kilometrów pokonanych w weekend na torze zapewniły mu trening w bojowych warunkach przed przyszłymi, licencjonowanymi startami.

Kolejne dwie rundy pucharu już za dwa tygodnie. Tym razem areną zmagań będzie tor w Bydgoszczy.

materiał: facebook