PIOTR KOZŁOWSKI POWOŁANY DO KADRY NARODOWEJ

Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego „Lubawa” Piotr Kozłowski został powołany do Kadry Narodowej Juniorów i Juniorów młodszych. Już w środę 18 stycznia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczyna się pierwsze zgrupowanie kadrowiczów w biegach średnich.

Biorąc pod uwagę osiągnięcia Piotra z ubiegłego roku można było się spodziewać takiego zaszczytu. Przypomnijmy, że Piotr Kozłowski w 2016r. wygrał makroregiony w biegach przełajowych na dystansie 2000m, na stadionie wygrał makroregiony w biegu na 1000m, w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup zajął 1miejsce w wieloboju wytrzymałościowym.

Biegi Lekkoatletyka dla każdego przy Orlen Warsaw Marathon-2 miejsce (3000 uczestników). Mistrzostwa Polski Młodzików- 2 miejsce.

Przy powołaniu do kadry ważne były jednak przede wszystkim rekordy życiowe, a te popularny „Koziołek” ma doskonałe. Jako młodzik na 600m nabiegał 1:23,76 - II klasa sportowa, na 1000m- 2:37,60 również II klasa sportowa (w konkurencjach młodzikowskich II klasa jest klasą najwyższą jaką może osiągnąć zawodnik).

Piotr w niedzielę zakończył pierwsze w swojej karierze zgrupowanie Kadry Narodowej.

W sobotę na sprawdzianie kadry ustanowił nowy, doskonały rekord w biegu na 1000m-2:34,32. Na tym samym mitingu startowali reprezentanci naszego klubu, którzy są członkami Zaplecza Kadry Narodowej. Maciej Nowakowski w biegu na 600m uzyskał czas 1:20,37 ( najlepszy wynik w kraju), Sebastian Jakubowski-300m- 36,36, Marek Kornowski 60m-7,32 i w biegu na 300m 37,53 oraz Jakub Borkowski w konkursie pchnięcia kulą (5kg) – 15,93.

źródło: FB LKS Lubawa na zdjęciu z trenerem Markiem Tykarskim