Przez dziurkę od klucza… czyli co słychać u dzieci, młodzieży i seniorów z gminy Lubawa!

Opublikowano:

Wiosennie w Mortęgach

W Świetlicy Środowiskowej w Mortęgach wiosna zawitała na dobre. W oknach zawisły wiosenne kwiaty, które dzieci robiły z papieru, a gablotki zapełniły się kolorowymi motylkami. Półki zostały ozdobione kwiatami, a w wazonach pojawiły się bazie i rózgi - symbol Świąt Wielkanocnych. Dzieci z zapałem robiły pisanki z gliny i wydmuszek, zajączki z siana, kartki oraz stroiki świąteczne, które mogły zabrać do swoich domów, by stały się ozdobą świątecznego stołu. 

Aktywnie w Rakowicach

Ostatnie tygodnie pozwoliły nam aktywnie spędzać czas na dworze. Od czasu kiedy pożegnaliśmy zimę, paląc Marzannę próbujemy swoich sił podczas gry w badmintona, mini hokeja czy dwa ognie. Jeździmy na deskorolkach, bawimy się w podchody i spacerujemy. Szukaliśmy też w ogródkach pierwszych oznak wiosny. Kiedy nadchodzą deszczowe dni spędzamy je najczęściej w kuchni na zajęciach kulinarnych. Naszą salę ozdobiły również wiosenne motywy. Wymyśliliśmy także nową zabawę ruchową „Miecze”, pozwalającą wykorzystać zmysł słuchu, umiejętność koncentracji i orientację w przestrzeni. Wszystkie elementy niezbędne do zabawy sporządziliśmy sami z wykorzystaniem makulatury. 

Szczepankowo wiosenną porą

Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Szczepankowie dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, wymyślając różne gry i zabawy oraz obserwując podczas spacerów budzącą się do życia przyrodę. Uczestnicy brali także udział w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, podczas zajęć kulinarnych przygotowali babeczki. Dzieci wykonały także ozdoby wielkanocne, pomalowały styropianowe jajka, a następnie ozdobiły je cekinami. Przygotowały z jajek styropianowych także zajączki, które ozdobiły kolorowymi pomponikami, ruchomymi oczkami, a także kurczaczki ozdabiając je piórkami.

Czytaj więcej…

Więcej informacji (szczegółowe) znajdziesz na naszej NOWEJ stronie http://gopslubawa.pl.  Zapraszamy!