LKK Ziemia Lubawska na Tour de Pologne Amatorów

Prawie 700 kolarzy amatorów wystartowało z Nowego Targu w wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Organizatorzy przygotowali trasy z Nowego Targu do Bukowiny Tatrzańskiej na dwóch dystansach - 20-kilometrowym Fitness oraz 45-kilometrowym Sport, z podjazdami pod Sierockie i Gliczarów, a więc góry, które kilka godzin później pokonali kolarze profesjonaliści jadący w 67. Tour de Pologne UCI ProTour.

W amatorskich zmaganiach uczestniczyli między innymi mistrzowie świata sprzed lat - Francesco Moser i prezes PZKol Ryszard Szurkowski. Dystans Fitness pokonała aktorka Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji „Akogo?”, dla której przekazany zostanie cały dochód z tej imprezy.

W Tour de Pologne Amatorów pojawił się też kolarz w koszulce LKK Ziemia Lubawska - Cezary Jakubowski. Dystans Fitness pokonał w  czasie 1h 11min 50s, zajmując 103  miejsce open i 14 w swojej kategorii wiekowej. (e-lubawa)