Już w sobotę głosujmy na projekty Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się instytucja prawna zwana budżetem obywatelskim. Lubawski Budżet Obywatelski należy rozumieć jako formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z ogólnego budżetu miasta na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań. O uchwaleniu takiego budżetu zdecydowali radni, by dać mieszkańcom większy wpływ na to, co dzieje się w mieście. 

W tym roku wymogi formalne spełniły dwa wnioski, których realizacja przekroczyłaby wartość 150 tys. zł., dlatego mieszkańcy naszego miasta muszą zdecydować w głosowaniu.

Głosowanie zaczyna się już w najbliższą sobotę 21.09.2019 i trwać będzie do 14.10.2019.

Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec miasta Lubawa pod warunkiem, że najpóźniej w dniu głosowania ukończył 18 lat. Głosowanie odbędzie się w miejscach wskazanych przez Burmistrza poprzez indywidualne zbieranie głosów na imiennych kartach do głosowania oraz przez internet, za pomocą strony www.lbo.lubawa.pl 

Więcej na temat LBO i sposobu głosowania na stronie:
https://lbo.lubawa.pl 

Przedstawiamy Państwu  dwa  wnioski:

1. Budowa skateparku
miejsce: Osiedle "Nowa Gdańska"
autor: Andrzej Chołaściński
Opis zgłaszanego zadania:
Realizacja tego projektu jest uzasadniona ze względu na brak takich obiektów w Lubawie. Jest to odpowiedź na prośby dzieci i młodzieży dotyczące budowy skateparku. Zagospodarowanie tej przestrzeni pozytywnie wpłynie nie tylko na jej rozwój ale i na poszerzenie działalności sportowej na terenie miasta oraz pozwoli wyeliminować problem dzieci jeżdżących na rolkach po ulicy i chodnikach.  Proponowana powierzchnia skatepartku 200 m2.

2. Park trampolin w Lubawskich Łazienkach
miejsce: Lubawskie Łazienki, teren przy siłowni zewnętrznej obok parku linowego
autor: Tomasz Rogowski.
Opis zgłaszanego zadania:
Budowa Parku Trampolin - pozwoli na większą integrację mieszkańców Lubawy, a także zwiększy atrakcyjność oferty wypoczynku lubawskich łazienek.
Dzięki takiemu usytuowaniu trampolin osoby korzystające z siłowni zewnętrznej mogą poszerzyć zakres wykonywanych ćwiczeń.

https://lbo.lubawa.pl/projects


Na podst. lubawa.pl opr. mz