LBO - Głosami wyborców w Lubawie powstanie SKATEPARK

Opublikowano:

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do  IV już budżetu obywatelskiego Lubawy 2019. Znamy już projekt, który uzyskał największą liczbę głosów i będzie realizowany w przyszłym roku. W naszym mieście  powstanie SKATEPARK.
W głosowaniu oddano ponad 616 głosów, głosów ważnych oddano 579.
Na skatepark zagłosowało 413 osób, na drugi projekt Park Trampolin zagłosowało – 166 osób.
Skatepark  powstanie na osiedlu "Nowa Gdańska". Autorem projektu jest Andrzej Chołaściński, a szacunkowy koszt realizacji zadania wynosi ok 150 000 tys.

Skatepark przyczyni się do aktywizacji mieszkańców, a zaawansowanym odbiorcom pozwoli na doskonalenie swoich umiejętności sportowych. Umożliwi realizację pasji sportowych i poprawę sprawności fizycznej. Korzystanie z tego obiektu przez młodzież pozwoli rozwijać im swoje umiejętności sportowe. Proponowana powierzchnia skateparku 200 m2 - pisze autor projektu.

Warto nadmienić, że już  w 2014  roku Młodzieżowa Rada Miasta podjęła inicjatywę budowy  skateparku w Lubawie i zorganizowała spotkanie z radnym Olsztynka - Robertem Waraksą. Przyjechał do Lubawy 18 listopada 2014 roku na spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta i młodzieżą lubawską, przedstawił informacje dotyczące funkcjonowania skateparku w Olsztynku oraz analizę kosztorysową. Po kilku latach dzięki Lubaskiemu Budżetowi Miasta  powstanie skatepark.
W tym roku zakończono już i zrealizowano w ramach III edycji Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego projekt pn. Mostek na Chrobrego na Osiedlu Królewskim. Zadanie polegało na budowie mostku przez ciek wodny przy ul. Bolesława Chrobrego, budowę chodnika do ul. Władysława Jagiełły. Koszt zadania po weryfikacji ok. 150000 zł. Inicjatorem i pomysłodawcą  projektu jest Tomasz Rogowski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zrealizowanego zadania

opr. mz  
foto mz i LBO