Głos św. Jana Chrzciciela nr 141

Opublikowano:

Mocna prawda z pięknej polskiej kolędy! Tak, przyjście Pana na świat jest największą mocą Bożą w całej historii kosmosu. Nie ogranicza się ona jednak do tego jednego Wydarzenia - Wcielenia Syna Bożego. Moc Pana Boga objawia się w codziennym przychodzeniu Jezusa Chrystusa na ołtarzach świątyń katolickich. Pan jest i żyje pośród nas. Tę prawdę uprzytamnia nam także Noc Bożonarodzeniowa. Wobec tego ciągłego przychodzenia Pana Jezusa pod postacią Chleba i Wina również maleje, truchleje i nic nie znaczy każda ludzka moc. Wobec tej Prawdy wszystko i wszyscy są niemocni. Jest to w stanie zrozumieć i przyjąć człowiek pokorny. 

Wówczas truchlejąca niemoc człowieka w kontakcie z mocą Eucharystii doznaje przemiany. Człowiek znów staje się silny, dumny, mocny, ale nie dzięki sobie lecz dzięki Panu. Siostry i Bracia. Życzę, aby w naszym życiu, każdej niedzieli, również w tygodniu, było Betlejem. Pan Jezus pragnie czynić z naszych serc żłóbek, na którym zostanie złożony w momencie Komunii św.; abyśmy czynili z naszych serc przyjazne miejsce dla Pana.

Życzę, razem z ks. Jerzym, ks. Damianem, ks. Jackiem i klerykiem Jackiem, błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i pełnego pokoju Nowego 2020 Roku.

ks. Marcin Staniszewski, proboszcz 

>>>Więcej w Głosie św. Jana nr 141