100. rocznica urodzin Jana Pawła II w Lubawie

Opublikowano:

18 maja, podobnie jak w całym kraju, obchodzono w Lubawie setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. O godz. 19.00 odbył się Wieczór Uwielbienia w kościele Farnym w wykonaniu zespołów młodzieżowych naszego miasta i okolic. Przed Najświętszym Sakramentem podziękowali Bogu muzyką i słowem za dar Papieża Polaka, za świętego Jana Pawła II. 

W wieczorze zaprezentowały się dwa parafialne zespoły wokalno-instrumentalne:  Pax et Bonum, Vox Cordis oraz kleryk z parafii św.Jana Jacek Arkuszewski.

W związku z pandemią nie mogli niestety uczestniczyć wszyscy chętni, ale dzięki transmisji na żywo Wieczór Uwielbienia oglądało kilkaset osób.
Modlitwie przewodniczył wikariusz parafii św. Anny ks. Adam Lis.
Zgromadziliśmy się w tym wyjątkowym dniu 18 maja i duchowo łączymy się Wadowicami, z tym miejscem gdzie 100 lat temu wszystko się zaczęło. Życie się zaczęło, szkoła się zaczęła, powołanie się zaczęło.
To dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie, że możemy uczestniczyć w tym wieczorze uwielbienia, bo przecież kolejnej takiej szansy pewnie nie dożyjemy. Chcemy więc dzisiaj wyrazić nasze uwielbienie Bogu razem z Maryją, która w okresie zwiastowania modliła się:

Wielbi dusza moja Pana
i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim.
Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy.
Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia.
Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny,
a Jego imię jest święte. 

W parafii św. Jana już o godz. 12.00 zabrzmiał z wieży dzwon Św. Franciszek jako dziękczynienie Panu Bogu za dar Papieża Polaka. O godz. 15.00 wierni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z czuwaniem modlitewnym z Janem Pawłem II.

A o godz. 21.00 Lubawa i Ziemia Lubawska śpiewała Janowi Pawłowi II  Barkę przed pomnikiem Papieża przy kościele św. Jana.

mz 
foto: mz