VII kolejka halówki w Gminie Lubawa

W  7  kolejce  halówki  w gminie Lubawa doszło do meczu na szczycie w sali sportowej w Rozentalu. Newada Bar Rożental pokonał lidera  tabeli  drużynę  Lider Złotowo 5:3.

Lider tabeli dotąd niepokonany Lider Złotowo I zmierzył się z drugą w tabeli Newadą. Już w pierwszych minutach Newada wyszła na prowadzenie po bramce Borkowskiego, ten stan utrzymywał się przez prawie całą pierwszą połowę. Lider przeważał w polu i w większości to on doprowadzał do sytuacji bramkowych których jednak nie potrafił wykorzystać. Doświadczony zespół Newady tylko czekał na błedy rywali i kontry, dwie kolejne bramki Laskowskiego i Banackiego nie podcieły jednak skrzydeł piłkarzom ze Złotowa. "Firmowa zagrywka" ze zmianą na bramce i 3 gole (2 Erdman, 1 Licznerski Ł) nie wystarczyły tego dnia do pokonania dobrze dysponowanej Newady która dołożyła w drugiej połowie jeszcze dwa gole (Michałowski, Laskowski).

Mimo brutalności i wielu przerw w grze, mecz stał na wysokim poziomie i podobał się znacznie liczniejszej niż w Złotowie publiczności. Za to sporą niespodziankę sprawił ostatni w tabeli II Lider przerywając dobrą passę (3 zwycięstwa z rzędu) ekipie Mortąg. Młoda ekipa ze Złotowa pokonała po bardzo wyrównanej walce Orła 8:5. W pierwszym, derbowym meczu, wyżej sklasyfikowana bramkostrzelna ekipa Omule I pokonała minimalnie Omule II 5:4.

W Złotowie natomiast Szkłomal  Prątnica gładko pokonał  Drwęcę Zielkowo 8:2,  Torpeda Rożental I przegrała z ZUH Andrzej Zadroga 5:8.

Aktualnie trzy  drużyny w tabeli   mają jednakową ilość punktów, a o pozycji decyduje różnica  bramek.