Głos św. Jana Chrzciciela nr 153

Opublikowano:

Wolą Księdza Biskupa Ordynariusza ks. wikariusz Damian Kuna, z dniem 1 lutego br., został powołany na proboszcza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Sumowie, w dekanacie brodnickim.

Ksiądz Damian przyszedł do Lubawy 24 sierpnia 2015 r. W posłudze duszpasterskiej, oprócz codziennych obowiązków kapłańskich, uczył katechezy w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, corocznie przewodził lubawskiej grupie pielgrzymkowej na Jasną Górę, organizował terenową Drogę Krzyżową, Orszaki Trzech Króli i Wszystkich Świętych. Towarzyszył Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, Liturgicznej Służbie Ołtarza i przygotowywał dzieci do I Komunii Świętej.

Bóg zapłać Księdzu Kunie za Jego posługę w naszej Parafii. Życzymy miłości i otwartości serca dla nowych Parafian w Sumowie.

Od 1 lutego nowym wikariuszem naszej Parafii będzie ks. Sławomir Marcinkowski. Ksiądz Sławomir pochodzi  z parafii Św. Stanisława Bpa w Lubiczu. Urodził się 10 września 1982 r. w Toruniu. Święcenia kapłańskie otrzymał 16 czerwca 2007 r. w bazylice katedralnej w Toruniu. Ostatnim miejscem posługi Ks. Marcinkowskiego była parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu. Serdecznie witamy nowego Księdza wikariusza na ziemi lubawskiej życząc opieki Matki Bożej Lipskiej, Św. Franciszka oraz Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej.

Wspólnota Parafialna z księdzem proboszczem 

>>>Więcej w Głosie św. Jana nr 153