Constract Lubawa na MMP U-19 w Futsalu w gronie 8 najlepszych drużyn w Polsce

Opublikowano:

26-28 lutego wystartowały finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19. W Bielsku-Białej w trakcie trzydniowego turnieju wystąpił szesnaście drużyn. W rywalizacji w tej kategorii zaprezentował się zespół Constractu Lubawa, który w grupie 2 miał za przeciwników: BSF Bochnia, Orzeł Jelcz Laskowice i Pogoń Sokół Lubaczów.
Drużyna z Lubawy pokonała Orzeł Laskowice 1:0, BSF Bochnię i Pogoń Sokołów Lubaczów 4:1 i z pierwszego miejsce awansowała do ćwierćfinału.

W meczu o awans do półfinału w ostatniej sekundzie meczu prowadząc 1:0 z Junior Hurtap Łęczyca, utraciła bramkę i o awansie decydowały rzuty karne.
Niestety przegrywamy po serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie gry 1-1) i kończymy udział w turnieju na ćwierćfinale (miejsca 5-8).

- Nie zamierzamy rozpaczać, uważam że zagraliśmy bardzo dobry turniej. Również mecz ćwierćfinałowy był godny w naszym wykonaniu. Taka właśnie jest piłka, jestem dumny i zadowolony z postawy chłopaków podczas gry jak i poza boiskiem. Na turniej dla rocznika 2001 oraz 2002 my przyjechaliśmy 10 chłopakami z rocznika 2004, wzmocnieni tylko Grzegorzem Okuniewskim (rocznik 2001) oraz Kacprem Sendlewskim (rocznik 2002).
Gratuluję chłopakom Bardzo zespołowej postawy! -
 mówi trener Damian Jarzembowski.

Trener Damian  i Mariusz Lipowski  w tym  roku do  finałowego  turnieju  MMP w Futsalu wprowadzili  trzy  drużyny Constractu -  U-15,U 17 i U -19. W  kategorii  U-15  zdobyli srebrny medal. To  największy sukces  drużyn młodzieżowych w historii klubu.

Skład drużyny:  U-19
MACIEJ GÓRSKI, MARCEL JANKOWSKI, GRZEGORZ OKUNIEWSKI, JAKUB BANACH, PATRYK DERESZEWSKI, PAWEŁ FAFIŃSKI, SZYMON SZAŁKOWSKI, KACPER SENDLEWSKI, KAMIL MAJ, ŁUKASZ FRANKIEWICZ, ALAN KLIMEK, MICHAŁ RYKACZEWSKI.

Na podst. Fb opr. mz 
foto: FB klubu