Zatoka Braniewo - MLKS Motor Lubawa (0:2) 0:2

Opublikowano:

Piłkarze IV forBet ligi rozgrywają w dniu dzisiejszym zaległą z kwietnia 12 kolejkę. Drużyna Motoru Lubawa udała się do Braniewa na mecz z tamtejszą Zatoką Braniewo.  Do czterech razy sztuka jak mówi przysłowie, ponieważ spotkanie to odkładane było w związku z sytuacją COVID-ową.

W pierwotnym terminie (3 października, 15:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego / w drugim terminie (28 listopada, 13:00) odwołany / w trzecim terminie (6 marca, 14:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego.
Zatoka Braniewo aktualnie zajmuje 5 miejsce w tabeli w 22 meczach 41 pkt. podobnie  Motor 22 meczach 43 pkt.

Po 90 minutach gry Motor pokonał gospodarzy 0:2 po bramkach zdobytych w 21 minucie przez Radka Gajewskiego i 41 minucie Łukasz Goździejewskiego. (mz)

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania należała do gości. Piłkarze Motoru  "zawładnęli" środek boiska i tworzyli groźne akcje pod bramką gospodarzy. Już w 10 minucie ładne dośrodkowaniu z rzutu wolnego blisko bramki gości, ale zabrakło wykończenia. 14 minuta ładny strzał, ale parada bramkarza gości. Motor stwarza bardzo groźne akcje akcje pod bramką gości i wiadomo było, że niebawem padnie bramka. Po rzucie  wolnym w 21 minucie Radek Gajewski zdobywa bramkę na 0:1. Goście po zdobyciu bramki nadal graja z impetem i praktycznie gospodarze w tym okresie nie wychodzą z własnej połowy i nie oddają strzału na bramkę gości. Drugą bramkę przed przerwa  zdobył Łukasz Goździejewski i było 0:2 do przerwy.

Druga połowa przebiegała podobnie pod dyktando gości i skutecznej obronie własnej bramki. Gospodarze piąta drużyna tabeli, była za słaba, żeby sprostać ładnie grającej drużynie z Lubawy.

W drugiej połowie trenerzy dokonali kilku zmian w zespołach, ale wynik do końca  spotkania już się nie zmienił. Drużyna Motoru Lubawa zasłużenie, pewnie i ładnym stylu pokonała Zatokę Braniewo 0:2 i zrównała się z trzecią drużyną w tabeli Polonia Lidzbark mając 46 pkt.

Motor Lubawa:
Kościński, Sobótka, Zelmański, Śnieżawski, Sobolewski (Szczepański), Szymański,(Zasuwa 65') Goździejewski, Gajewski, (Ewertowski 85') Józefowicz, P.Ewertowski, Olejniczak (Demishev 91')

Zatoka Braniewo
Lechowid, Koczara, Chońko, Korliniewski, Kimso, Rynkowski, Matelski, Wolak, Sawicki, Szpakowski, Graczyk, Ptak, Lewandowski II, Gójski, Tomczyk, Urbański, Grzyb, Lewandowski I 

foto FB MLKS Motor Lubawa

Na zdjęciu z lewej: Radek Gajewski, trener Krzysztof Malinowski i Łukasz Goździejewski.

(mz)