Motor Lubawa - Stomil II Olsztyn (2:2) 5:2. ZDJĘCIA

Piłkarze Motoru Lubawa podejmowali na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie przedostatnią drużynę tabeli IV ligi, Stomil II Olsztyn. Drużyna Stomilu w 26. meczach zgromadziła zaledwie 17 pkt, a Motor Lubawa 50 pkt. i zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli.
Faworyt tego spotkania był jeden, szczególnie po ostatnich kilku kolejkach, w których lubawianie pokazali klasę i ładny futbol.

Początek dzisiejszego spotkania zapowiadał się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo już w 8. minucie Radek Gajewski zdobył gola i Motor objął prowadzenie 1:0. Z upływem czasu gospodarze często gościli pod bramką Stomilu i w 20 minucie było już 2:0 po kolejnej bramce Radka Gajewskiego.

Jednak wystarczył jeden błąd i goście zdobyli bramkę po golu Kamila Dajnowskiego. Chwilę później z rzutu karnego wyrównali na 2:2 po bramce kapitana Mateusza Jońca. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza polowa spotkania.

Druga połowa należała do gospodarzy po dokonaniu zmian w drużynie przez trenera Krzysztofa Malinowskiego. W 54. minucie Mateusz Szymański zdobywa bramkę dla Motoru i w 86. Bartosz Kuczyński zdobywa czwartą bramkę. Chwilę później Denis Demishev ustala wynik na 5:2 po rzucie karnym. Motor Lubawa zdobywa kolejną trzy punkty w dniu dzisiejszym po ładnym  spotkaniu. Trener gospodarzy zapewne ma powód do zadowolenia w dniu dzisiejszym szczególnie z gry młodych wychowanków klubu zdobywców bramek.