Fotorelacja z II mistrzostw w piłce futsalowej w Lubawie

>>>KOMUNIKAT KOŃCOWY Z MISTRZOSTW

13 marca 2011 zakończyły sie II Mistrzostwa Województwa w Piłce Futsalowej. Turniej odbywał się na dwóch lubawskich objektach sportowych. Z hali Zespołu Szkól do ćwierćfinału zakwalifikowały się drużyny Zawbud Iława i Fiat Kogowski Orneta. Drużyna z Iławy gładko pokonała zawodników z Ornety 9:2, a Siecioprojekt Olsztyn przegrał 1:6 z TVN Szczytno.

W hali przy gimnazjum w ćwiercfinale zagrały: Szkłomal Lubawa z Delux Bartoszyce. Ubiegłoroczny mistrz województwa zdeklasował druzynę z Bartoszyc pokonując 11:3. Drugi ćwierćfinał był bardzo interesujący i dramatyczny. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Wiarus Elbląg był bliski awansu, ale młodzi zawodnicy z Kętrzyna zdobyli wyrównująca bramkę na 2:2 i o wszystkim zdecydowały rzuty karne, w których Remedium Kętrzyn był lepszy.

W półfinale zagrały Szkłomal Lubawa z TVN Szczytno i zwyciężył 6:0 W drugim zaś Zawbud Iława pokonał Remedium Kętrzyn 4:0.

Przed meczem finałowym odbyło się spotkanie o III miejsce, w którym Remedium Kętrzyn pokonał TVN Szczytno 7:1.

W finale spotkały się dwie lokalne drużyny, co zapowiadało wiele emocji. Początek spotkania to wzajemne szukanie dogodnych pozycji na rozegranie akcji oraz obawa przed utratą bramki.

Pierwszą bramkę w finale zdobył Arkadiusz Modrzewski po akcji całej drużyny. Kilka minut po stracie bramki Zawbud Iława wyrównał po strzale zawodnika z numerem 9 - Grzegorza Kulpaki.

W pierwszej połowie znakomicie spisywał sie bramkarz Szkłomalu Jacek Wiergowski, który obronił swoją drużynę przed utratą kolejnych bramek. Gra była ostra w tym momencie i ciekawa.
Drugą bramkę dla Szkłomalu zdobył Karol Malinowski. Riposta iławskiej drużyny jednak była natychmiastowa. Po zdobyciu bramki nastąpiło chwilowe rozprężenie w drużynie Szkłomalu, wykorzystał to Daniel Madej wyrównując na 2 : 2 po pięknym strzale w górny prawy róg.

Druga połowa to walka miedzy dwoma równorzędnymi zespołami o każdy centymetr na boisku. Stawka meczu była wysoka, więc sędziowie musieli studzić poczynania zawodników obu drużyn. W drugiej połowie w bramce Szkłomalu Jacka Wiergowskiego zastąpił Grzegorz Kamiński.

W regulaminie piłki futsalowej po 3 faulach i każdym następnym, wykonuje się rzut karny bezpośredni przedłużony. Egzekutorem rzutu karnego dla zespołu z Iławy był Daniel Madej, który pewnie wykorzystał okazję i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Zawbud objał prowadzenie 3:2 i utrzymał wynik do końca.

W końcówce spotkania Bazyli Jabłonowski - najlepszy strzelec turnieju, nie wykorzystał rzutu karnego dla Szkłomalu.