IV liga: Motor Lubawa - Błękitni Pasym (1:1) 2:1

Motor Lubawa  podejmował  na własnym  boisku  drużynę Błękitni  Pasłęk, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ale  ma jeden mecz  zaległy. Motor  po 4  kolejkach plasuje się na 12 miejscu tabeli. Kibice  mieli nadzieję, że w dniu dzisiejszym  niespodzianki nie będzie  i  gospodarze  gładko pokonają  gości z Pasymia. Niestety  nie było  łatwo pokonać  dzisiejszego  rywala.

Minutą ciszy  piłkarze i kibice  uczcili pamięć  zmarłego  wiernego kibica Motoru  śp.Alfonsa Dmochewicza.

Początek spotkania  był wyrównany. Gra  toczyła się  głownie w środku boiska. Po  jednej z kontr w 22 minucie Patrycjusz Malanowski zdobył  bramkę dla  gości.  Kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego  Damian Gerka  wyrównuje na 1:1. Takim  wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania.

W  drugiej połowie  Motor  znacznie lepiej się prezentował na  boisku. Miał kilka  okazji do zdobycia bramki. Trener Malinowski wymienił kilku zawodników ale bramka na wagę 3  punktów padła  dopiero w 89 minucie po  golu Mateusza  Szymańskiego. Motor pokonuje  drużynę z  Pasymia 2:1. W końcówce i całym spotkaniu sędzia pokazał  kilka  kartek zawodnikom obu drużyn.

Po meczu trener Krzysztof Malinowski powiedział krótko:
- Mimo tego, że mecz ułożył się nie po naszej myśli to szybko wyrównaliśmy stan meczu. Cały czas dążyliśmy do zdobycia drugiej bramki i nasz upór został doceniony. To jest bardzo ważne zwycięstwo w kontekście grania następnych meczów. Gratuluję chłopakom, że mimo małego szczęścia dalej wierzyli w zwycięstwo.

Mecz sędziowała trójka sędziów: główny - Jakub Moszczyński, asystenci: Emil Grela, Damian Debski.

Motor: 1. Kościński, 4. Dabkowski, 5. Gerka, 6.Zelmanski, 8. Sobolewski, 9. Modrzewski, 10. Szymanski, 14. Gozdziejewski, 17. Jozefowicz, 18. Ewertowski, 1. Olejniczak.
rezerwowi: Olejniczak, Zdunek, Sniezawski, Diemishev, Zasuwa, Gajewski, Ruciński

Błękitni Pasym: 1. Brzozowski - 14. Dobrzyński, 8. Nosowicz, 21. Świercz, 18. Mikulak - 3. Nakielski, 17. Kosiewski, 4. Sokołowski, 69. Sachajczuk, 7. Kulesik - 10. P. Malanowski.
Rezerwowi 32. Miara, 5. Chlebowski, 6. Duplicki, 9. Chrzanowski, 12. R. Malanowski, 13. Kępka, 26. Konopka.