Pewnie i wysoko: Constract Lubawa 6-0 AZS UG Gdańsk. ZDJĘCIA

W 9. kolejce STATSCORE Futsal Ekstraklasy zespół KS Constract Lubawa zmierzył się we własnej hali z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – AZS-em UG Gdańsk. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6:0 dla Konstruktorów.

Mecz był okazją do kilku sentymentalnych wspomnień – rywalizacja z gdańskim AZS-em ma bowiem długą historię. Wystarczy powiedzieć, że pierwszy wielki mecz w historii istnienia KS Constract Lubawa to właśnie potyczka z akademikami w Pucharze Polski. Przed meczem entuzjastycznie przez lubawską publiczność przywitany został były zawodnik Konstruktorów – Kacper Zelma.

I tyle uprzejmości. Mecz zapowiadał się na spotkanie, w którym Constract będzie musiał skruszyć defensywę gości. Główne pytanie brzmiało – jak szybko uda się to zrobić.

Defensywę Gdańszczan po 9 minutach gry skruszył Lucas. 3 minuty później na 2:0 trafił Luan i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie kolejne gole dołożyli Luan, Kacper Sendlewski oraz dwie – dopełniając hattricka – Lucas. Mecz był specyficzny, gdyż gdańszczanie każdorazowo będąc przy piłce wprowadzali lotnego bramkarza, przez co długo utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zagrozić bramce Grzegorza Okuniewskiego. Constract szukał okazji po przejęciach lub w mozolnie konstruowanych akcjach ofensywnych.

W następnym spotkaniu Constract zagra na wyjeździe z Mistrzem Polski – Rekordem Bielsko-Biała. Hit kolejki transmitowany będzie przez telewizję NSport+. Zostanie rozegrany w środę 10 listopada o 17:45.

A kolejny mecz domowy już za tydzień – w niedzielę 14 listopada o 16:00 Konstruktorzy podejmą we własnej hali Futsal Leszno. Zapraszamy! Bilety już są dostępne na portalu Kupbilet.pl!