Wielkie misiowe przyjęcie w Rożentalu

Opublikowano:

Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in.Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Dlatego 25 listopada bibliotekarka szkolna p. Agnieszka Jara, zorganizowała w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest na świecie właśnie tego dnia.

Uczniowie klas I-III oraz z Oddziału Przedszkolnego, mieli za zadanie przyniesienia do szkoły swoich maskotek – pluszowych misiów. Tydzień wcześniej został ogłoszony wśród najmłodszych uczniów konkurs plastyczny Pt.: „Portret mojego misia” wykonany techniką dowolną.

Uroczystości „misiowe” trwały cały dzień. Co godzinę bibliotekę odwiedzała inna klasa lub grupa przedszkolna. W trakcie zajęć opowiadana była historia powstania Święta Pluszowego Misia, od kiedy się je obchodzi, na czyją cześć. Przedstawione zostały fotografie żywych misiów żyjących na naszej ziemi. Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach, o tym, jakie bajki lubią oglądać z misiami w roli głównej, odpowiadali na pytania do usłyszanej historii.

Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w zabawach: układali puzzle,grali w grę memory, wysłuchiwali wiersze o misiach, bawili się w „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Zimno-ciepło”, układali misie według rozmiaru, wykonywali ćwiczenia sprawnościowe, rozwiązywali krzyżówkę, układali hasło z plątaniny literowej, dorysowywali brakujące elementy misiom, łączyli kropki i kolorowali wizerunki misiów.

Na zakończenie zajęć każdy uczeń, za aktywną pracę, otrzymał nagrodę w postaci kolorowanki i został poczęstowany małym słodkim „co nieco”.
Najmłodsi uczniowie (3,4,5,6-latki), zanim przybyli do biblioteki szkolnej,wykonywali prace plastyczne pod kierunkiem swoich pań: p. Anny Lewandowskiej, p. Karoliny Sosnowskiej i p. Patrycji Rychcik. Powstały piękne maski z wizerunkiem misia, opaski na głowę.

Obchody Dnia Pluszowego Misia pokazały, jak bardzo ważny dla każdego dziecka jest jego Miś. Można go przytulić, wytarmosić za ucho, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

materiał SP w Rożentalu