Kierowali bez uprawnień. Zostali zatrzymani

Opublikowano:

Apelujemy, ostrzegamy, przypominamy o zagrożeniach i karach, a gdy to nie skutkuje, wyciągamy konsekwencje. Policjanci nie ustają w wysiłkach, by zapewnić porządek i bezpieczeństwo na drogach i szlakach wodnych regionu. 

Wczoraj kilka minut przed godziną 13:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 46 – latek, kierował samochodem mając cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem oraz 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast po godzinie 15:00 w gminie Iława po zgłoszeniu przez świadka policjanci zatrzymali  32 – latka, który kierował iveco. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. 32 - latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Przypominamy !  Przepisy, które obowiązują w Polsce wymagają od każdej osoby zasiadającej za kierownicą samochodu posiadania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jazda bez prawa jazdy oznacza wysoką karę

źródło KPP Iława