W krainie uśmiechu - Koncert w Lubawie

Opublikowano:

W minioną niedzielę 28 listopada odbył się koncert w sali MOK w Lubawie upamiętniający zmarłego Kazimierza Kowalskiego, znanego śpiewaka operowego. związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi solistą oraz wieloletnim dyrektorem naczelnym i artystycznym. Był popularyzatorem muzyki poważnej, opery i operetki, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Zmarł 1 sierpnia 2021 roku.

18 września 2020 roku Kazimierz Kowalski gościł w Sampławie wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z Teatru Wielkiego w Łodzi w koncercie papieskim pt. "Szumią jodły na gór szczycie". Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, odbył się w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sampławie.

28 listopada w Lubawie o godz. 16.00 w koncercie pt. „W krainie uśmiechu” -  upamiętniającym tego miłego, zawsze dowcipnego śpiewaka (bas) wystąpili: Małgorzata Kulińska - sopran, Magdalena Tokajuk - sopran, Aleksandra Gudzio - mezzosopran, Andrzej Niemierowicz - baryton, Bogusław Pikała - fortepian, Andrzej Jurkiewicz - tenor.

Artyści wykonywali znane utwory z różnych z oper oraz wspominali niezwykle ciepło zmarłego swojego przyjaciela i kolegę. Andrzej Niemirowicz opowiadał o swojej ponad 40-letniej znajomości z Kazimierzem Kowalskim, który był traktowany jak członek  rodziny w codziennym życiu.

Koncert pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który był na koncercie i Burmistrza Miasta Lubawa dofinansowano ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

opr. mz
foto Marcin Sarnowski

Migawka poniżej pochodzi z koncertu papieskiego "Szumią jodły na gór szczycie" w dniu 18.09.2021 w kościele w Sampławie. foto archiwum - mz