Constract Lubawa - Progres Warszawa (1:0) 1:0. ZDJĘCIA

Trwają rozgrywki MMP U-15 w Futsalu. W grupie 4 w pierwszym spotkaniu tej grupy APPN Stal Mielec pokonał GLKS Wikowice 4:1. Gospodarze zmierzyli się drużyną Progres Warszawa.

Gospodarze,  zespół Constractu, drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego, to najmłodszy zespól w turnieju. Już od pierwszych minut grał bardzo dobrze. W minucie Sadowski był bliski zdobycia bramki. 6 minuta Samuel Grubalski - kapitan drużyny, piękna akcja lewą stroną i strzał minimalnie niecelny. 8 minuta po faulu na Szauerze i akcji drużyny strzał obok słupka. 9 minuta gry Grzegorz Szauer strzela pierwszą bramkę dla Constractu.

W końcówce pierwszej połowy bramkarz Kornel Projs dwukrotnie obronił kapitalne strzały gości, głownie Nowaka, a na kilka sekund przed końcem I połowy Sadowski ponownie był bliski zdobycia drugiej bramki dla młodych konstruktorów. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0.

Druga połowa zaczęła się ofensywną grą gości i byli bliscy wyrównania już w 3 minucie, ale bramkarz ponownie kapitalnie bronił. 7 minuta, kolejna okazja dla gości do  zdobycia bramki. Korel Projs ponownie popisuje się znakomitą obroną.
Ta część spotkania należy zdecydowanie do gości.

W 9 minucie faul i żółta kartka dla gości, ale Grubalski strzela prosto w ręce bramkarza. 10 minuta, kolejny faul gości - 3 i każdy kolejny to rzut karny przedłużony. W końcówce oblężenie gości i po strzale Nowaka, Grubalski wybija piłkę z pustej bramki.

Młodzi zawodnicy z Lubawy po ciężkim meczu pokonują w pierwszym spotkaniu Warszawę 1:0. Najlepszym zawodnikiem był bramkarz Kornel Projs. Kolejny mecz drużyna Constractu rozegra w sobotę o godz. 13.30. Ich rywalem będzie GLKS Wilkowice.

Constract  Lubawa U-15: Jakub Grędziszewski, Przemysław Dmochewicz, Hubert Lewandowski, Jan Fafiński, Mikołaj Jaskulski, Jakub Sadowski, Kornel Projs, Hubert Muszyński, Maximilian Biczkowski, Samuel Grubalski, Oliwier Rydel, Grzegorz Szauer, Jan Rutkowski, Wiktor Wiśniewski. (mz)