KS Constract Lubawa - FC Reiter Toruń (5:2) 6:2. ZDJĘCIA

W meczu 17. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa pokonał drużynę FC Toruń 6:2 i dopisał kolejne trzy punkty do ligowego dorobku.

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Strzelanie rozpoczął Jakub Raszkowski, ale zaledwie kilka sekund później torunianie odpowiedzieli golem Marcina Mikołajewicza. Chwilę później goście wyszli na prowadzenie po strzale z dystansu Remigiusza Spychalskiego. Constract atakował i wkrótce dwa gole Tomasza Kriezela znów wyprowadziły Konstruktorów na prowadzenie. Wysoka intensywność gry była korzystna dla gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą podwyższyli rezultat na 5:2, dzięki trafieniom Pedrinho i Kacpra Sendlewskiego.

W drugiej połowie Constract zdołał jeszcze podwyższyć wynik. Gospodarze przejęli piłkę, a akcję 1/1 z bramkarzem w przecudowny sposób wykończył Pedrinho (nominacja do gola kolejki gwarantowana). Od tego momentu Constract starał się długo utrzymywać przy piłce i pewnie utrzymał wynik do końcowej syreny.

W kolejnym meczu Constract zagra w najbliższy czwartek na wyjeździe z Widzewem Łódź w ramach 1/8 Pucharu Polski. Do ligowego grania Konstruktorzy wrócą natomiast w niedzielę w Chojnicach.