Red Devils Chojnice - Constract Lubawa (0:1) 2:5

Opublikowano:

18 kolejka Futsal Ekstraklasy rozgrywana jest na parkietach w kraju. Constract Lubawa rozegrał spotkanie wyjazdowe w Chojnicach z Red Devils Chojnice. Od początku spotkania pressing gości, ale brakowało akcji po której mogła paść bramka. W 12 minucie Luan zdobywa pierwsza bramkę do Constractu Lubawa i od tego momentu gospodarze stosują wysoki pressing, ale nie przynosi to skutku.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli zdobyć bramkę po kapitalnym strzale jednego z zawodników, ale bramkarz konstruktorów Costinha broni doskonale.

Początek drugiej połowy Kacper Sendlewski podaje do Lucasa, ten nie trafia do bramki. Bramka na 1:1 po golu Janisa Pastarsa dla gospodarzy.

24 minuta Patryk Skubiszewski popisuje się kapitalnym strzałem w samo okienko i gospodarze obejmują prowadzenie. Kilka minut później Jakub Raszkowski miał dwie dobre sytuacje do zdobycia bramki, ale nie trafia. Bartek Piórkowski w dogodnej sytuacji po strzale Pedrinho trafia obok.

26 minuta bramkarz gości Kolar otrzymuje żółtą kartkę przed polem karnym blisko bramki. Do piłki podchodzi Tomek Kriezel, który strzela technicznie i zdobywa bramkę wyrównującą 2:2.

27 minuta gry Krizel do Raszkowskiego i Kuba tym razem zdobywa bramkę jest 2:3. Bartek Piórkowski w głupi, brzydki sposób fauluje zawodnika gospodarzy i Constract uzbierał szybko 4 faule. W ciągu 3 minut goście popełnili aż 3 faule.

30 minuta, akcja całej drużyny i Kacper Sendlewski zdobywa czwartą bramkę w tym spotkaniu. Piąty faul gości na 9 minut prze końcem spotkana. Od tego momentu goście grają ostrożnie i kontratakują. Akcja Pedrinho i Kriezel zdobywa kolejną bramkę dla Constractu na 7 minut przed końcem. Chwila później Luan trafia w słupek po jednej z kontr. Na trudnym boisku w Chojnicach  Constract Lubawa pokonuje Red Devils Chojnice 2:5.

W dniu dzisiejszym bramkarz Constractu popisał się kilkoma wyjściami poza bramkę, pomagając  drużynie. W mojej ocenie, ten element gry powinien być brany pod uwagę dla trenerów. Obserwując wszystkie mecze młodych konstruktorów U-19 i postawa młodego bramkarza Gwiazdy Ruda Śląska - Piotra Mieszczanina, pokazała jak dużą rolę odgrywa w futsalu bramkarz, ale nie stojący w bramce, lecz wspierający drużynę cały czas. (mz)