CZAS NA 1/4 FINAŁU PUCHARU POLSKI

Opublikowano:

Dziś o godzinie 21:00 w Gdańsku rozegramy spotkanie, które zdecyduje o awansie do półfinału. Na końcu posta znajdziecie Państwo link do transmisji - zachęcamy do oglądania oraz podania informacji dalej!

Choć AZS jest w strefie spadkowej Ekstraklasy, to zespół zrobił duży progres w porównaniu do rundy jesiennej. "Widać, że są silni motorycznie, mają swój pomysł na grze i dobrze bronią. Kolejne trudne zadanie przed nami, ale po prostu musimy wygrać" - mówi o spotkaniu trener KS Constract Dawid Grubalski.

Mecz zakończy maraton grania co 3-4 dni. Constract o meczu z FC Toruń (19 lutego) grał po dwa mecze o stawkę tygodniowo. Jak dotąd - komplet zwycięstw. W pokonanym polu Konstruktorzy pozostawili łodzki Widzew, Red Devils Chojnice, Legię Warszawa i AZS Wilanów Warszawa.

Teraz czas na ostatni mecz "maratonu", po którym lubawski zespół zobaczymy na parkiecie dopiero 23 marca w Lęborku.
"Spodziewaliśmy się, że będzie ciężej, ale między tymi meczami nie trenujemy ciężko, a więcej czasu poświęcamy na regenerację i odnowę. Moim skromnym zdaniem naprawdę dobrze wyglądamy, nawet lepiej niż jak gramy co tydzień" - ocenia Paweł Kaniewski i dodaje: "Do Gdańska jedziemy na 100% przygotowani i nie będzie żadnych wymówek, że gramy co trzy dni. Jesteśmy tak przygotowani fizycznie, że musimy wybiegać takie mecze".

Drużyna, która awansuje, w półfinale zagra już systemem mecz-rewanż. Pierwsze spotkanie półfinałowe zaplanowano na 30 marca, a rewanż na 20 kwietnia. O przeciwniku i miejscu rozegrania pierwszego meczu oraz rewanżu zadecyduje losowanie w czwartek, o 11:00, w siedzibie PZPN.

Transmisja na żywo z meczu 1/4 finału pomiędzy AZS-em UG Gdańsk a Constractem Lubawa będzie dostępna na YouTube, a znajdziecie ją pod linkiem: https://bit.ly/367Uur2

źródło: Fb Constract Lubawa